Deodorant Nasıl Kullanılmalı?

Güzel gözükmek için herşeyi yapıyoruz. Saçımız makyajımız vs. Fakat ter kokusu es geçtiğimizde bunların hepsi aslında boş…Havaların aşırı sıcak olmasından dolayı, fazlaca terlediğimiz şu günlerde deodorantlara asılıyoruz. Fakat yapılan araştırmalar Türk insanının deodorantı yanlış kullandığını söylüyor.

Vücudumuzda hayli fazla ter bezi vardır. Bunların çok azı koltuk altında olmasına rağmen bakteriler sıcak yerde yayılmayı sevdiğinden en çok terleme koltuk altımızda olur. Deodorant kullanımı bu yayılmayı ve ıslaklığı önler. Fakat doğru kullanıldığında. Çoğu kişi deodorantı elbisesinin üzerinden uygular.

Bu yanlış ve etkisi olmayan bir yöntemdir. Ayrıca deodorant elbiseler üzerinde leke de bırakabilir. Ter kokusunu önlemenin başlıca yolu temizliktir. Yani koltuk altımızın öncelikle temiz ve kuru olması gerekir. Deodorant uygularkende temiz koltuk altımıza uygulamamız etkisini göstermesine yardımcı olur.

Deodorant koltuk altına yakın mesafeden uygulanmamalıdır. Reklamlarda da gözlemlediğimiz deodorantı dik bir şekilde tutup koltuk altımıza 15-20 cm mesafeden uygulamamız gerekir. Güne başlarken deodorant uygulamamız en mantıklısıdır. Fakat ilerleyen saatlerde tekrar deodorant uygulama ihtiyacı hissedebilir.

Bu gibi durumlarda tekrar koltuk altımızı temizlemeli ve deodorantı öyle uygulamalıyız. Kullandığımız deodorantın dermotolojik olarak zararlı olmadığının ispatlanması önemli. Ayrıca kullandığımız deodorant antiperspirant olursa daha çok verim alırız. Bu tarz deodorantlar terlemeyi düzenler ve terin daha az bakterilerle biraraya gelmesini sağlar.

Diğer deodorantlar kokuyu hapsederek geçici çözüm sağlar sadece…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir