DİŞ BEYAZLATMA NASIL OLUR ?

Dişler en dikkat konusu olan yerlerimizdir.gülerken evde işte arkadaşlarınızın içinde her mekanda hemen hemen dikkat edilebilir yapıdadır. Güzel gülüşler istiyorsak ve gülücüklerimizin etraftakiler tarafından fark edilmesini istiyorsak eğer dişlerimize ve onların sağlığına dikkat etmemiz lazım.

Dişlerim ne kadar fırçaladım da işe yaramadı olmadı hep sarı sarımtırak renkteler diyen olabilir.

Bu durumlarda o kişilerde şöyle bir durum oluyor: kemik yapısı ile alakalı. Kemik rengi sarı sarımtırak olan kişilerinde dişleri ancak o kadar beyazlıyordur demektir bu. Bir diğer sebepler ise gerekli kalsiyum demir ve proteinleri almamış demektir. Şimdilerde artık çok ilerledi tıp bu durumlara bile çare üretebiliyor durumdalar.

Siz elinizden geleni yapın ve elinizden gelmeyen durumlarda da uzmanlarımıza danışmak da her zaman yarar vardır. Benim de dişlerim sarımtırak renkteşlerdi ne kadar fırçalasam da peynirler sütler yesem içsem de olmazdı.

Bir hastanede dişlerim için kontrole gitme kararı aldım.

Gittim ve uzmana direk olarak sorunlarımı anlattım dişlerimin ne yaptıysam beyazlamadığını ve benzeri şeylerimi. O da bana diş önce temizleme sonra da beyazlatma yapalım dedi.

Ben de oturdum konuştuk nasıl olacağını ne kadar beyazlayabileceğini alacağımız sonuçları bana anlattı benimde aklıma yattı randevumu aldım çıkarken de ve sonra da gittim bir gün boyunca dişlerimin temizlenmesi oldu bir gün de dişlerimin beyazlatılması işlemleri oldu çok rahatım şimdi istediğim gibi gülüyorum rahatça sakız da çiğneyebiliyorum.

Dişlerimin tüm kontrollerini de yaptırdım. Sizinde aklınızda bulunsun dişlerinizin protezlerini dolgularını ağrı sızı olmasına gerek yok 4 ay kadar aralıklarla kontrole gitmenizi göstermenizi tavsiye ediyor doktorlar.

Çünkü ilerleyebiliyor ya da farklı iltihaplar gibi şeylerle karşılaşabiliyoruz.

Hep ihmalkarlıklarımızdan kaynaklanan sorunlarla karşılaşıyormuşuz uzman hanım öyle söyledi.

Dişlerinizin böyle olduğunu ne zaman fark ettiniz dedi ve ben 2 ay kadar diyince kızdı biraz dedi ki ya bu zamana kadar diş etlerinizde de bir iltihaplanma olsaydı dedi.

Ama bunu tabi diş beyazlatma temizletme isteğime karşı demedi dolgularım vardı onların için bahsetti bu sözleri ondan söyledi.

Ama haklıydı ben sade durdum ve dinledim haklısınız gerçekten dedim. Ne denir daha haklı hayatımıza çok dalıyoruz ve ihmal ediyoruz çoğu zaman tamam yarın tamam yarın demekten alamıyoruz kendimizi ve ne kadar zaman geçiyor.

Diş kontrolleriniz sadece beyazlattım temizlettim bitti demeyin tekrar tekrar kontrollerinizi aksatmayın. Dişlerini fırçalamadan yatmayın. En az 2 kere fırçalanmalı ve iyice temizlenmesini unutmamak şartıyla.

Sitenin Meleği.