Doğal Güzellik Formülleri ve Bitkisel Bakım

doğalBu doğal güzellik sırları kısa sürede çok güzel olmanızı sağlayacak. Kozmetik ürünlere para akıtmadan, hem daha sağlıklı hem de daha pratik yollarla güzelleşeceksiniz. Evinizde bulunan malzemelerle, her mevsim güzelliğinizi koruyabileceksiniz. Hiç yaşlanmamak ve her zaman diri bir cilde sahip olmak istemez misiniz ? Hangi kadın istemez bitmez bir güzelliği ? Bu güzellik aynı zamanda doğal da olunca, tadından yenmez..

Pratik ve basit güzellik bilgileri !

Buz kalıplarına koyacağınız eşit miktarda maden suyu ve süt, dondurulduğunda yüz için harika bir tonik olabilir. Her sabah bu buz kalıplarını şiş yüzünüzde gezdirin. Şişlerin indiğini ve cildinizin sakinleştiğini göreceksiniz.

Yüz her zaman soğuk suyla yıkanmalıdır.

Güneş lekeleri için, yoğurt, yumuta akı ve karbonatı karıştırın. Göz çevresi hariç yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyip yıkayın. Güneş lekeleri zamanla azalacak ve geçecek.

Cilt için doğal peeling maddeleri : Mısır unu, türk kahvesi ya da kahve telvesi kullanabilirsiniz. Cildinizde hafif masaj yaparak dolaştırın ve farkı görün. Parmak uçlarınızı hafif ıslatın ve bunlara sürüp yüzünüzde gezdirin. Peeling etkisi yapacak.

Doğal güzellik deyince akla selülit gelir. Turunç giller, sebzelerle beslenme, greyfurt ya da ananas.. Bu besinler selülitle savaşta çok önemlidir. Kahveyi içmeyin, telveyle bacaklarınıza masaj yapın !

Granül kahve içmeyin.

Tarçın çok iyi bir şeker bastırıcıdır. Tarçınlı çay, insülininizi dengeler ve kontrolsüz tatlı yemenizi önler. İçtiğiniz çaya, ya da elmaya, ya da yoğurda tarçın katın. Şeker arzunuz son bulsun. Kilo almanızı önleyecektir.

Kola, gazoz, hazır meyva suları, alkollü içecekler, sağlıksız beslenme, kızartmalar ve margarin selülite sebep olur. Selülit sorununuz varsa bunlardan uzak durun !

Yumurta akı cildi gerer ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Saçları durularken suya elma sirkesi katmak, saçın daha parlak olmasını sağlar. Dökülen saçlar için de oldukça faydalıdır.