Doğal Güzellik İksirleriyle Doğal Bakım

maskeYoğurt yüze, elma sirkesi cilde ve saça, çilek dişlere, limon gözeneklere, maya kırışıklıklara iyi gelir desek !Doğal güzellik için, doğal güzellik formüllerinden faydalanmanın tam zamanı. Evinizde, kendi kendinize bu tariflerle güzellik kürleri yapabilir, böylece her zaman bakımlı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Masrafsız ve pratik doğal bitkisel güzellik iksirleri, hepimizin mutfağında bulunan oldukça kolay elde edilen malzemelerle yapılıyor.

Yalnızca bizler değil, pek çok ünlü kadın da doğal güzellik peşinde !

Ünlülerin de kendilerine özel kullandıkları bitkisel güzellik yöntemleri var. Pek çok ünlü, ilerleyen yaşına rağmen güzelliğini doğal formüller sayesinde koruyor.

Güzellik için ilk söylemem gereken aslında beslenmek ! Cildin ve güzelliğin en büyük düşmanları : Stres ve sigara. Bu ikisinden uzakta bir hayat yaşadığınız sürece siz de her zaman canlı ve diri bir cilde sahip olabilirsiniz. Sigara ve stres sadece cildin düşmanı değildir. Aynı zamanda saçlarınızın da dökülmesine neden olur. Sağlık ve güzellik için sigaradan ve stresten uzak durun. Bol bol meyva ve sebze tüketin. Hazır gıdalardan uzak durmaya özen gösterin.

güzellik Su en güzel ve kolay güzellik malzemesi diyebilirim. Tabi ki hepimiz hayatta kalmak için su içiyoruz ancak biliyor muydunuz, su cildin bir numaralı botoks unsuru ! Kadınların günde en az 2 litre su tüketmesi gerekiyor. Su, cildi nemlendiriyor, kırışıklıkları dolduruyor, deriyi sıkılaştırıyor ve dolgunlaştırıyor. Az su içen kadınların gözaltları morarıyor ve kararıyor. Gözaltlarınızın kararmaması için bolca su içmelisiniz. Daha diri ve genç bir cil tiçin su şart !

soğuk su için Kimi uzmanlar buz gibi soğuk suyun zayıflattığını öne sürüyor. Yemek öncesi içilen buzlu su vücutta ısınmaya çalışırken, enerji harcanıyor ve kilo veriliyor. Bu tez kanıtlanmış bir tez değil ancak birçok ünlü de bu sayede zayıfladığını ifadee diyor. Soğuk suyun tok tutucu özelliğinin de olduğu belirtiliyor. Aman dikkat ! Zayıflayacağım derken hasta olmayın.

yoğurt maskesi1 Yemek kaşığı süzme yoğurda, yarım limon suyu ekleyin. İçine bir miktar da mısır unu katın ve doğal bir peeling malzemesi elde edin. Bu kremsi maskeyi, cildinize uygulayın ve 10 dakka beklettikten sonra peeling yaparak soyun. Parmak uçlarınızı suya batırıp yumuşak haraketlerle cildinizden çıkarın. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın !

elma sirkesiElma sirkesi sağlığımız açısından evimizde her zaman bulundurmamız gereken bir sağlık iksiri. Elma sirkesinin zayıflattığındna söz ediyoruz sık sık ama zayıflamasının yanı sıra, güzellik açısından da büyük faydalar sağlıyor. Saç sağlığı konusunda mucizevi etkileri olan elma sirkesi, saçlardaki kuruluk, kepeklenme ve dökülmes sorunlarını ortadan kaldırıyor. Cansızlaşan ve matsızlaşan saçları parlatıyor, güçlendiriyor. Her saç yıkama sonunda, durulama suyuna elma sirkesi katın. Böylece saçlarınıza doğal bakım uygulamış oalcaksınız.