Doğal-Natürel Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kadınlar cilt bakımlarına oldukça önem verirler. Kullandıkları kozmetik ürünlerin yanı sıra evde bitki ve meyvelerden hazırlanarak yapılan doğal bakım maskeleri de cilt bakımı için önemli yer tutar.

Tamamen mutfağınızdan faydalanarak hazırlayacağınız maskeler cilt sarkmalarınızı önler, cildinizin parlak ve gergin bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Her gün uygulamasanız da haftada bir mutlaka cilt bakımınızı yapmanız kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur.

Cilt veya vücut bakımı uygulayacağınız gün kendinizi dış dünyadan soyutlayın ve tamamen kendinize zaman ayırın. Telefonlarınızı kapatın, en sevdiğiniz sanatçının parçalarını açın ve bakımınıza başlayın.

Bakım yapmaya başlamadan önce mutlaka yapmanız gerekenler ise şunlar;

– Maske uygulaması yapacağınız cildinizin maskeyi derinlemesine emmesi ve daha kesin sonuçlar elde edebilmek için mutlaka temizlemeniz gerekmekte. Ufak bir pamuğa temizleme sütünüzü dökün ve cildinizi iyice silin, ılık su ile yıkadıktan sonra yumuşak bir havlu ile kurulayın.

– Cildinize uygulayacağınız maske için önce cilt tipinizi öğrenin. Hazırlayacağınız maskenin içerisindeki bazı bitkiler ters etki yaratabilir.

– Uygulayacağınız maskenin içerisinde yapraklı bitkiler var ise bunları kaynar suda 3 dakikadan fazla bekletmeyin.

– Uygulayacağınız maskelerin bekleme sürelerini kesinlikle aşmayın, zaman uzunluğu cildinizde tahrişlere ve kızarıklıklara yol açabilmektedir.

Doğal Selülit Çayı

Düzenli yapılan yürüyüşler, kullanılan kozmetikler, spor salonları, kullanılan yağlar bunun gibi bir çok yönteme rağmen bir türlü kurtulamadığımız selülitler biz kadınların en büyük kabusu olmaya devam ediyor.

Basen bölgelerimizde oluşan, portakal kabuğu görünümündeki selülitlerden kurtulmak için yapmadığımız spor, uygulamadığımız yöntem kalmıyor.

Uygulayacağımız düzgün ve dengeli beslenme, yapılan yürüyüşler, sporlar ve kullanılan kozmetiklerin yanı sıra evde uygulayacağımız tamamen bitkilerden oluşan çaylar ile tedavi sürecine yardımcı olabiliriz.

Sizler için Suna Dumankaya tarafından hazırlanan Doğal Selülit Çayının tarifini paylaşmak istiyorz. Bu çyı düzenli kullanmanız sayesinde tedavi süreine büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Selülit Giderici Çay
Gerekli Malzemeler:
– Rezene
– Anason
– Papatya
– Sinameki
– Kuşburnu
– Funda Yaprağı
– Biberiye

Hazırlanışı: Alacağınız orta boy bir kavanoza elinizde bulunan bütün bitkileri eşit miktarda koyup karıştırın. her sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra karışımdan alacağınız bir tutamı kaynamış suyun içine atın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Süzgeç yardımı ile süzdüğünüz çayı düzenli olarak her sabah için.

Selülit çayını her gün düzenli olarak kullanmanız sonunda iki hafta içerisinde selülitlerinizde gözle görülür bir azalma olacağını gözlemleyeceksiniz. Selülit çayının yanı sıra her gün tüketeceğiniz bir adet ananas yağ yakıcı özelliği ile birlikte selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.