Doğal Peeling ve Güzellik

güzellikMısır unu, yumurta akı ve bikaç damla limonu karıştırın. Yüzünüzü bu karışımla arındırın. Bu doğal peeling malzemesini sivilceli alanda kullanmayın. Tek diş sarmısağı kırın ve suyu aksın ve sarmısak suyunu sivilceye sürün. İçi dolu sivilce sarımsak suyu sayesinde boşalır ve kurur. Soda-limon karışımı cildi rahatlatır ve sivilceler için iyi bir bakımdır. Doğal güzellik için, sebze ve meyva ağırlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin !

T noktası temizliği için :

Mısır unu ve 1 yumurta akını kek kıvamına getirin. Bu bulamaçı T noktanıza sürün bekleyin ve peeling yapın.

Pirinç suyu cildi beyazlatır. Bunu unutmayın. Pirincin o nişastalı suyunu cildinize sürün. Cildinizin beyazladığını göreceksiniz. Yüzünün rengini açmak isteyenlere duyuralım, pirinç suyu deyip geçmeyin.

Gözaltlarına saf zeytinyağı sürülmelidir. Ayrıca rende salatalık da sürülebilir.

Tuzla şekeri rondodan geçirin ve zeytinyağına koyun. Bu bir vücut peelingidir. Dirsek ve dizlere sürülebilir. Sonrasında ovularak yıkanır.

1 çay. bard. adaçayı

1 çay. bard. civanperçemi

1.5 çay. bard. su

Suyu kaynatın, içine bitkileri katın ve demleyin. Bununla saçınızı yıkayın !

Bu karışım oldukça faydalıdır ama hamile bayanların bu karışımı kullanmaması gerekir. Saçlar için çok faydalıdır. Saçların daha sağlıklı olmasını sağlar.

Bol bol su için ve asla aç kalmayın. Gazlı içecekelr kesinlikle içilmemeli. Güzellik için bunlar da önemli detaylardır..

Nar ve ananas suyu oldukça faydalıdır. Cilt için harika güzellik aracıdır. Cilde tonik olarak sürülebilir.