Doğru Makyajla Kusurlarınızı Örtün !!!

Yüz kusurlarımız neler olabilir öncelik onları sıralamaya verelim isterseniz. Yüz kusurlarımız zaman zaman cildimizde çıkan özellikle çoğu hanım ve genç kızlarda adet dönemlerinde çıkan can sıkıcı olan yüz sorunudur. Cilt lekeleri nelerdir? Herhangi bir etki ile çevresel sebeplerden ya da sıkılan bir sivilce izi bir yara izi gibi nitelendirebiliriz. Kaza sonrası estetik olarak yapılmayan cilt hasarları. Trafik kazaları vurmalar çarpmalar gibi durumlarda gelen sorunlardır.

Sivilcelerden öncelikle korkmak gerek biraz. Çünkü iltihap kaparlarsa daha da çok kötü durumlara ve cildiniz de yayılma gibi sonuçlara kadar gidebilmektedir. Öncelikle cildinize uygun olan nemlendiricinizi yüzünüze sürmeyi mutlaka ve mutlaka unutmamalısınız. Çok önemlidir. Nemlendirici sürmek demek gözeneklerinizi bir bakıma uyarmak anlamına gelmektedir.

Bu yüzden uyarılmamış gözenekler aniden hazırlıksız olarak makyaja yakalanırlarsa gözenekleri tıkama gibi durumlar yürür. Bu çok daha kötü bir süreçtir. Bu sürece geçmemek için nemlendiricinin önemini makyajda kavramamız gerekir.

Cildimize uygun fondöten ile kapatmalarımızı yapmalıyız. Cilde uygun olmayan bir fondöten cilt kusurlarınızı örtmez aksine bunu daha da belirginleştirir. Ten renginize göre fondöten seçerken bir güzellik danışmanı olan kozmetik dükkanlarından yararlanmalısınız. Yalan yanlış eksik bilgilerle değil daha bilinçli bir şekilde bu alışverişinizi tamamlamanızı sağlar.

Kapatıcılarınız fırçayla sürülen toz kapatıcılardan olmalıdır. Onlar daha iyi kapatırlar. Toz olanlar özellikle fırça ile yapılan müdahalelerde daha etkilidir. Bununla beraber de göz altı kapatıcılarında da ten renginizin bir üst açık rengini kullanmalısınız. Daha güzel bir kapatma yöntemidir.

Sitenin Meleği.