Evde Diş Beyazlatmak

diş beyazlatmaDişleriniz istediğiniz beyazlıkta olmayabilir. Herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Beyaz dişlere sahip olmak için aslında ilk yol dişleri beyaz tutmaktır. Eğer dişlerinize olması gerektiği gibi bakarsanız dişleriniz her zaman beyaz kalabilir. Sararmış dişlerle gülümsemekten bıkmış biri olarak okuyorsanız bu yazımı, üzülmeyin. Sararmış dişler de zamanla beyazlayabilir. Diş beyazlatmak evde de mümkündür.

Piyasada satılan diş pastaları, özel leke çıkarıcı macunlar ve her diş yapısına uygun likit diş macunları oldukça faydalıdır. Sigara, çay, kahve ve koladan uzak bir hayat süremiyorsanız, her gün 3 kez dişlerinizi bu özel ürünlerle fırçalayın. Çok macun çok beyazlık değildir. Diş fırçasını iyice köpürttükten sonra dişlerinizi fırçalayın ve bol su ile çalkalayın.

Ağzınızda diş macunu artığı kalırsa bu da diş çürümesine neden olabilir.

Sağlıklı ve beyaz dişlerinizin sararmasını önlemek için almanız gereken tedbirleri size anlatmak isterim.

beyaz diş—Soda ve Kola: İçecekler içerdikleri yoğun asit sebebi ile diş minesinde leke yaparlar.

—Kımızı ve Beyaz Şarap: Kırmızı şarap dişlerde yoğun rengi sebebi ile beyaz şarap ise içerdiği asit nedeniyle dişlerde leke yapar.

—Kahve ve çay: Çay ve kahve ülkemizde oldukça tüketilen bir içecek fakat içerdikleri kafein ve doğal renklendiriciler nedeni ile dişlerde leke bırakır.

—Havuç suyu ve vişne suyu gibi içinde ‘kromojenic’’içerikli gıdalarda diş lekelerine sebep olur.

—Hazır gıdalar: Enerji içecekleri ve hazır gıdalarda bulunan gıda boyaları da leke oluşumunu hızlandırır.