Evde Saçıma Nasıl Kına Yakarım

KINASaça Kına Nasıl Yakılır

Güzelliğin vazgeçilmez parçalarından olan saç görüntüsü için hanımlar oldukça çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Daha güzel ve estetik görünmesini istedikleri saçları için fön, röfle ve dalgalandırma gibi pek çok farklı yöntem uygulanmaktadır. Ancak bir anlık güzellik için uygulanan bu yöntemler saçları oldukça yıpratmakta ve dökülmesine, kırıkların oluşmasına neden olmaktadır. Saçlarınız için daha güzel ve doğal bir görünüm istiyor, saçlarınıza zarar veren bu yöntemleri uygulamak istiyorsanız sizlere evinizde uygulayacağınız oldukça kolay bir işlem olan saçlara kına yakmaktan bahsedeceğiz.

Saçlarınıza kına yapmak istiyorsanız öncelikle hint kınası yerine, yeşil kınaları tercih etmek gereklidir. Hit kınası saçların alerji olmasına neden olmaktadır. Evde saçıma nasıl kına yakarım diye kendi kendinize soruyor iseniz sizlere bu yöntemi adım adım anlatalım.

Normal bir saç için yakılacak kına 250-300 gram civarında olmalıdır. Almış olduğunuz bu kınayı bir kap içerisine boşalttıktan sonra ılık su ilave ederek sürekli karıştırmaya devam edin. Çamur kıvamına gelene kadar bu işlemi devam ettirin. Kınayı karıştırma ve saçınıza sürme esnasında sürekli olarak plastik eldiven kullanın.

Hazırlamış olduğunuz karışımı daha sonra saçınıza uygulayın. Karışımı güzel bir şekilde saçlarınıza uyguladıktan sonra topuz yaparak kulaklarınız dışarıda kalacak şekilde alüminyum folyoya sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra 3-4 saat saçlarınızı böyle bekletin. Bu işlemi gece yatar iken yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır, çünkü saçlara kına yakma işlemini gerçekleştirdikten sonra 3 saat beklemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir