Evdeki Ürünlerle Doğal Güzellik

güzellikEvimizdeki doğal malzemelerle güzelleşebiliriz sevgili hanımlar. Yapmamız gereken tek şey, hangi ürünün neye faydalı olduğunu bilmektir. Doğal malzemelerle güzelleşmek hem çok pratik hem de ekonomik açıdan oldukça ucuzdur. Kozmetik ürünlere servet harcamak yerine, mutfağımızdaki malzemelerle de aynı etkiyi yakalayabiliriz. Doğal güzellik için, doğadan faydalanalım!

Ünlü yıldızlar da doğal güzellikten yana ve onlar da doğal malzemeler kullanıyorlar.

Ünlülerde tıpkı tüm kadınların uygulayabileceği pratik yöntemlerle bu kadar güzeller. Mesela bir Alman Gazetesinde yer almış bir haberi paylaşıyorum. Ünlü yıldızlardan Catheria Zeta güzel gülüşünü ve dişlerinin sağlığını çileğe borçlu. Daha sonra salatalık ve patates kabukları da şov dünyasından trilyonlar kazanan ünlülerin en en en çok tercih ettikleri besinler arasında..

Peki sizin bunları kullanmak için çok mu engeliniz var? Hayır yok, o zaman sizde bu besinlerle en az onlar kadar güzel olabilirsiniz. Yıllara karşı güzelliği hala ayakta dimdik duran ve göz kamaştıran Sophia Loren. Loren, güzelliğini domatese borçlu oldğunu söyledi. Yapmış olduğu maskeler hormonsuz domatesler, domates suları.
doğal güzellik
Selülitler; Çoğu kadının derdidir sanırım. Dünyadan örnek vereceğim yine Naomi Campell. Selülitlerden kurtulmak için kahve masajı yapıyor. Dünyanın en ünlü modelinden bahsediyoruz. Kusursuz bir fiziğe sahip olan Campell, cildinin güzelliğini süte borçlu olduğunu söylemiş. ılık süt banyosunun vazgeçilmezi olduğunu söyleyen 33 yaşındaki model selülitlere karşı dimdik ayakta.

Ebru Şallı (Model ve Anne)
Asla makyajla uyumayanlardan Ebru Şallı. günlük hayatında makyajı kullanmazmış bile. Temizliğe çok önem verir ve cildini her zaman taze ve temiz tutmaya çalışırmış. Ayda yalnızca 1 kere cilt bakımı yaptırır, hamama gidermiş. Ne kadar farklı değil mi? Hamama gidip keselenirmiş. Böylelikle daha iyi gözeneklerinin açıldığına inanıyormuş. Mantıklı bencede. Sıcak ve nemli ortamda süper fikir. Günlük nemlendiri vücut ve el yüz kremlerini ihmal etmez ve bu sayede pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olurmuş.

Nefise Karatay(Model)
Karatay, yüz gözeneklerini açmada gül suyu kullanıyormuş. İçki kullanmaz, sigara içmez ve güneşte fazla kalmazmış. Sigara ve içki çok önemli bayanlar güzellikte. Gül suyu cildi temizlemekle beraber cildi parlatıyormuşda güzel bir püf nokta. Ablası tınak etlerini kestirmemesini ve bıyıklarını aldırmamasını söylemiş ve ablasını dinleyen Karatay bundan karlı çıkmış. Ne güzel birşey değil mi?

Ceyda Düvenci(Oyuncu)
Ceyda Hanım da yüzünü sebze sualrıyla temizliyormuş.
Özel günler dışında makyaj yapmamaya özen gösterirmiş. Bol su içer ve maydonoz yermiş.

Deniz Uğur (Oyuncu)
Hergün süt içer ve mutlaka spor yaparmış.
Olumlu düşünmeyi yaşam biçimi edinmenin insanı güzelleştirdiğine inanırmış.
Hep doğal ürünler tüketmeye özen gösterip, Deniz hanımda ayda 1 kere hamama gidermiş.

Azra Akın(Model-Oyuncu)
Kahvaltısına dikkat eder ve asla atlamazmış.
Cildini doğru şekilde temizlemeye dikkat edip, ara öğünlerinde meyve yemeye ve su tüketmeye dikkat edermiş.
Düzenli bir uyku sistemine özen gösterirmiş.

Tüm bunların hepsini harmanlayıp güzellik için dikkate almalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir