Göbek Karın Göğüs Çatlakları Nasıl Geçer

Kadınların vücutlarında en büyük önem verdikleri konu basen ve karın bölgelerinde oluşan selülitlerdir. Selülit oluşumunun yanı sıra sorun oluşturan önemli etmenlerden birisi ise özellikle karın bölgelerinde oluşan çatlaklardır.

Bu çatlaklar belirsiz olabileceği gibi bazen çok belirgin olarak görüntüde ciddi bozukluklara yol açabilmektedirler. Kış aylarında çok sorun teşkil etmeyen bu çatlaklar özellikle yaz aylarının başlaması ile büyük bir sorun olarak kadınların önüne çıkmaktadır.

Vücutta oluşan çatlaklar genellikle bayanların aşırı kilo alıp vermeleri ile veya hamilelik döneminde oluşur. Oluşan bu çatlaklardan kurtulmak için kendi önlemlerinizi almanı o kadar da zor değil.

Sık sık ve aşırı kilo alıp vermelerde alınacak önlemler arasında düzenli beslenme ve düzenli spor yapma gelmektedir.

Kilolarından şikâyetçi olan bayanlar hem vücut güzelliklerini korumak hem de verdikleri kiloları geri almamak için hekimlerden alacakları yardımın yanı sıra günlük düzenli yürüyüşlerle, evde uygulayacakları spor hareketleri ile formlarını koruyabilirler.

Hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücutta oluşan fizyolojik değişiklilerden dolayı oluşan çatlaklardan korunmak için ise gebeliğin başladığı dönemden itibaren doğum süresine kadar hatta doğumdan bir süre sonrasına kadar bile çatlak giderici kremler, bebe yağları, vazelin gibi koruyucu kremler kullanılabilir.

Bütün bu önlemlerin yanı sıra Kadın Doğum Uzmanlarının önerileri doğrultusunda kendi sağlıklarına ve bebeklerinin sağlıklarına zarar vermeyecek şekilde egzersizler yaparak vücutlarında oluşacak çatlakları önleyebilmektedirler.