Güneş Lekelerini Yok Eden Cilt Maskesi

Güneş lekelerine karşı güzel bir yüz maskesi var. Bu maske ile düzenli uygulamada sizler de güneşten meydana gelen kahverengi lekelerinizi yok edebilirsiniz. Ancak bilmenizde fayda var; bu tip maskeler mutlaka düzenli olarak uygulanmalı, gün ışığına çıkarken muhakkak güneş koruyucu ile tedbir alınmalıdır. Yoksa bir leke yok olmadan, başka güneş lekeleriniz çıkar. Ya da cilt lekeniz koyulaşır.

Size önereceğim ev yapımı, doğal leke giderici maskenin malzemeleri her evde bulunabilcek tamamen doğal ürünler. Ve hemen hemen her cilt tipine uygun, herkesin gönül rahatlığı ile uygulayabileceği son derece pratik bir cilt bakım maskesi.

Haftada bir kere, akşamları uygulamalısınız.

2 çorba kaşığı yoğurt,
1 çaykaşığı karbonat
3-4 damla taze sıkılmış limon suyu

2 yemek kaşığı yoğurdun içine, 1 çaykaşığı karbonatı ve 3-4 damla limon suyumuzu katıyoruz. Maskemiz köpürmeye başlayacaktır. İyice karıştırmalıyız. Ve maskemiz artık hazır.

Not: Karbonat cilt rengini açan önemli bir üründür. Limon cilt soyucudur.

Maskeyi, lekeli cilde uyguluyoruz ve cildimiz yağlı bir cilt ise 10 dakika, kuru bir cilt ise sadece 5 dakika bekletip güzelce yıkıyoruz. Suyumuz kesinlikle soğuk olmalıdır. En son da cildimizi gül suyu ya da maden suyu ile tonikliyoruz.

Ertesi sabah mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Yaz aylarında uygulamak doğru değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir