Hastalık isimleri ve tedavileri

hastalık isimleri
Özellikle son günlerde soğuklardan dolayı herkes hasta. Grip en çok yakalanılan hastalık olarak dikkat çekiyor. Gribin birçok ilacı, şurubu, tablet hapları var ancak en iyi tedavisi insanın kendisini sıcak tutması, dinlenmesi ve C vitamini takviyesi. Bunun dışında da birçok hastalık isimleri var ancak çoğu bilinmiyor. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Defne Joy Foster’ın hayatını kaybetmesinin nedeni olan astım krizi. Astım hakkında biraz bilgi verelim bu noktada. Astımın kesin sebebi belli değildir.

Genel kabul gören görüşe göre, doğuştan soluk boruları duyarlı bireylerde çevresel koşulların etkisi ile astım oluşmaktadır. Astımın tipik karakteristiği bronşların mukoza ödemiyle daralmasından ötürü olan episodik dispnedir. Bu durum, polijenik bir kalıtım biçiminde genetik kökenli olabilir; fakat enfeksiyon, alerji ve emosyonel faktörler de rol oynayabilir. Psikolojik mekanizmaların rol oynaması için bronşiyal aşırı duyarlığa somatik bir yatkınlık bulunması gerekir.

 

Astımlılarda belirli birtakım kişilik özelliklerine rastlanmasına rağmen, bu hastalıkla birlikte görülen spesifik bir kişilik tipi yoktur; anksiyetenin yol açtığı bazı astım nöbetlerinin nedeni bir şartlı refleksle açıklanabilir. İnsan hastalığa yakalanmadan önce bazı belirtiler ortaya çıkar ve bunlar da hastalık belirtileri olarak adlandırılır. Bu belirtiler aslında Allah’ın insanlara verdiği büyük bir nimettir zira o ağrılar, belirtiler olmasa birçok insan bir anda hastalıkla karşı karşıya kalacak ve büyük acı çekecekti.

İlk bölümü fazla uzun tuttuk. Astım hakkında kısaca bilgi verdikten sonra reflüye geçmek isterdik ancak yerimiz kalmadı. Reflü de çok kişinin muzdarip olduğu bir hastalık. reflü belirtileri hakkındaki ayrıntılı inceleme için sizlere hastalikisimleri.com sitesini öneriyoruz. Henüz yeni açılmış bir site olmasına rağmen birçok hastalık isimleri, hastalık tedavileri, hastalık belirtileri ve hastalık çeşitleri için önemli bilgiler ve doktor tavsiyeleri yer alıyor. Sağlıklı bir sene dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir