Kabızlığı Geçiren Bitki Çayı

bitki çayıKabızlık biz kadınlar için özellikle regl dönemlerinin kabusudur. Reglden önceki 1 hafta boyunca karnımız şişer ve şiddetli kabızlık yaşayabiliriz. Regl dışında stres de kabızlık yapabilir. Kabızlığı bitki çaylarıyla yenmemiz mümkün. Bu bitki kaçı kabızlığa iyi geliyor ve barsakları rahatlatıyor. Keten tohumu, sinameki ve yeşilçay kabızlık için birebir. Bu bitki çayları kabızlığa büyük ölçüde faydalı oluyor.

Kabızlık için faydalı bitkiler ve bitki çayları !

Keten Tohumu Kabızlığa İyi Gelir!

Keten tohumu, müsilaj taşıdığı için, hem tahrişi azaltır hem de kitle oluşturur. Eğer keten tohumunu alıp bol miktarda su içerseniz, bağırsakta kitle teşkil edecek ve dışkılama olacaktır. Fakat gerekli olandan daha az su alırsanız, tohumlar suyu bağırsakların çeperinden toplayacağı için daha kıvamlı bir dışkının oluşumu söz konusudur.

Sinameki Kabızlık İçin Faydalı Bir Bitki !

Alacağımız bitkinin aniden etki etmesini, örneğin gece alıp da sabah dışkılama olmasını istiyorsak, sinamekiyi öneririm. Yalnız bu bitkinin dozunu iyi ayarlamak gerekir.

bitki çayıHerkes farklı hassasiyete sahiptir ve deneyerek uygun miktarı anlamak lazım.

Sinameki tahriş edicidir ve piyasadan aldığımız sinamekinin gerçekten sinameki olup olmadığını, hangi bitkiden elde edildiğini ve usulüne uygun kurutulup kurutulmadığını kontrol etmemiz gerekir.