KADINCA STRES VE YORGUNLUK

MUZ MASKESİKadınlar hayat koşuşturmacası içerisinde çoğu zaman kendilerini ihmal ediyor ve güzellikten ödün veriyor.Bu durumda karşımıza yorgun yüzler, asık suratlar ve bakımsız kadınlar çıkıyor.Kadınların bu yorgun görünümü esasında mutfaklarındaki doğal iksir ile giderilebiliyor.Nasıl mı ? Tabi ki doğal ürünler ve birazcık bakım ile.Bu konuda bize gereken sadece buz dolabımız oluyor.Yorgun görünümlü ve bakımsız ciltler için hayat öpücüğü muzda gizli desek hanımlar ? Muz yorgunluğun giderilmesine karşı önemli bir silah.

YORGUN CİLT NASILDIR ?

Yorgun cilt soluk renklidir, kırışıklıklara davetiye çıkarır. Hiç değilse haftada bir kez zengin potasyum kaynağı olan muzla bir maske uygulayın. Muzun içeriğindeki yorgunluk giderici etkiler cildi dinlendirerek tazeliyor ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

YORGUNLUK GİDERİCİ MUZ MASKESİ :

1 muzu çatalla ezerek püre haline getirin. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak sürüp 15 dakika bekleyin. Ilık suya batırılmış pamukla cildinizi temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

MUZ SAĞLIK İÇİN NASIL BİR YARAR SAĞLIYOR ?

Muz yüksek tansiyon, yorgunluk ve kramplara karşı etkili olan potasyum açısından çok zengin bir meyve. Bol enerji verip, idrar söktürücü özellikler içeriyor. Ayrıca A ve C vitaminleri içeriyor. Bu nedenle yorgun cildin en yakın dostudur.