Kanserin belirtileri nelerdir?

kanser belirtileriBu yazımızda çağımızın hastalığı kanserden bahsedeceğiz. Birçok kişinin canını alan, yakınını öldüren ve yuvalar yıkan Kanser hastalığı için ne yazık ki fazla tedavi yöntemi yok ve ölümcül birçok kanser türü için en azından önümüzdeki 50 yıl daha yeni bir tedavi yöntemi bulunamayacağı söyleniyor. Kanser belirtileri de olmasa birçok insan bir anda kanser olduğunu öğrenecek ve daha kötü olacak ancak en azından bu belirtiler öğrenilip önceden önlem alınarak kanser en az hasarla atlatılabiliyor.

Şunu unutmayın ki kanserde erken teşhis çok önemli ve geç kalındığında kanserin sonucu %90 ölüm oluyor. Kanserin birçok türü var. Akciğer kanseri dünyada en çok görülen kanser türü. Testis kanseri de erkekler arasında sıkça görülüyor. Testis kanserinin tedavi ihtimali çok yüksek ancak akciğer kanserinde muhtemelen doktorlar 3-5 senelik ömür biçiyor ve hastalar son 3-5 yılını da hastanede kemoterapi görerek ve yatarak geçiriyor.

Kanserde hastaya moral vermek de çok önemli. Birçok kanser çeşitleri konusunda moralin en etkili ilaç olduğu kanıtlanmıştır. Hastaya moral vererek en az zararla atlatmasını sağlayabilirsiniz. Kanserden korunmak içinse en büyük çözüm sigarayı ve alkolü bırakmak. Ancak sigara bu durumda daha önemli.

Gelelim kanserin çeşitlerine… Akciğer kanseri, karaciğer kanseri, meme kanseri, rahim ağzı kanseri, lenf kanseri, testis kanseri, kemik kanseri, gırtlak kanseri ve mide kanseri gibi birçok kanser çeşidi var ancak en çok yakalanılan kanser türleri akciğer kanseri ve karaciğer kanseri. Karaciğer kanseri belirtileri hakkında faydalı bir makale için http://www.kanserbelirtileri.net sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitede hemen hemen tüm kanser türleri hakkında detaylı bilgiler, hastaların yaşadıkları ve uzman doktor tavsiyeleri yer alıyor. Kanser için önleminizi almak için bir an önce bahsedilen yöntemleri uygulayın, önerilere kulak verin. Herkese bol sağlıklı günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir