Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar ?

KISA SÜREDE SAÇ NASIL UZAR VE SAÇ NASIL ÇABUK UZAR GİBİ SORULARA ÇEVREMİZDEN VERİLEN EFSANEVİ CEVAPLAR ÇEKTİ DİKKATİMİ !

Evet bakalım şimdi saç nasıl uzar sorusunun halk arasındaki mit cevapları nelermiş. İşe yarar mı bilmem ama halkımız bu cevapları vermiş. Saçınızı uzatacak efsaneler mi yoksa yalanlar mı, siz karar verin ! Saç nasıl uzuyormuş görelim..

Efsanelere bakalım bakalım neler denmiş saç uzatma hakkında :)

SAÇ NASIL DAHA ÇABUK UZAR ?

Saçınızı soğuk su ile yıkayın. Soğuk su saç uzatır ve saçlarınızın kısa sürede uzadığını görürsünüz.

saç nasıl uzar ? saç bakımı ? saç nasıl hızlı uzar ?
sac nasıl çabuk uzar ? sac nasil cabuk uzar ? saç nasıl daha hızlı uzar ?

İşte olası cevaplar nedenler ve tezler !

B vitamini saç uzaması için yararli olur pilav portakal ve benzer besinlerde çok bulunur.

3 Bardak suyu tencereye koyuyoruz, yeteri kadar kekiği içine atıp kaynatıyoruz bi süre. sora kekiği süzerek sadece suyu herhangi bi kaba alıyoruz ve o suyla saçlarımızı yıkıyoruz kekik suyunun saçları en çabuk uzatan formül olduğu bilinmektedir ..

Saçının çok daha çabuk uzamasını istiyorsan sık sık saçını yıkamalısın. Bir de saçını yıkarken saç diplerine masaj yaparsan daha etkili olacaktır.

1. hint yağı sür
2. sirke ve yumurta sarısı karştır sür
3. badem yağı
4. saçlarını hergün soğuk su ile yıka ama kurulama nemli bir havluyla nemini al bırak kendi haline
5. kekik suyu
6. eczanelerde satılan c vitaminlerinden al eritip saçına sür
7. entele otu (heryerde bulamayabilirmişin bide bu otu kullanırken dikkat edecekmişin)

Siz de değişken ruh halleriniz esnasında saçlarınıza kıyıp kestirmiş olabilirsiniz.Eyvah ! Bu sezon uzun saç moda ve sizin için bu modaya uymak pek de mümkün görünmüyor.

Hayır aslında tam olarak öyle diyemeyiz.Eğer şimdiden başlarsanız ve elinizi çabuk tutarsanız sizin de saçlarınız bir an önce hızlı uzamaya başlayabilir.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya saçların uzaması için öncelikle dengeli beslenmenin gerekliliğini vurguluyor. Bunun dışında saçlarınızın bakımında doğal malzemeler kullanmanızı tavsiye ediyor ve kimyasallardan kesinlikle uzak durulması gerektiğini ifade ediyor.

Ayrıca “Bir avakado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve saçına boya sürer gibi sür. Saçını strech filmle sarın ve iki saat bekletin. Saçınıza yarayacağına eminim. Biberiyenin faydasına gelince, çay gibi demleyip, suyunu saç diplerine friksiyon yaparak yedirirseniz, kepek sorununuzu giderir.”diyor.