Koltukaltı Bölgesi İçin Lazer Epilasyon

1Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon uygulamasının yapılması sakıncalı diyorlar. Hatta pek çok kadın koltuk altı bölgesi harici yerlere lazer epilasyon uyguluyor ama o bölgeyi es geçiyor. Kanser ve benzer zararlı etkiler gösterebileceği söyleniyor. Bu konuda şunu söylemek istiyorum: Uzmana danışmadan hareket etmeyin ve lazer epilasyon yaptıracaksanız eğer alanında uzman ve sertifikalı lazer epilasyon merkezlerini tercih edin. Uzmanın tecrübesi ve geçmişine de dikkat edin. Araştırmadan ve tam emin olmadan yaptırmayın.

Hepimizin artık vazgeçilmezi olan ve istemediğimiz tüylerden bizi rahatlıkla ve kalıcı olarak kurtaran lazer epilasyon zararlı mıdır ? Eğer lazer epilasyon zararlıysa zararları nelerdir ve nasıl korunabiliriz ?

Kurallarına uygun, güvenilir merkezlerde ve uzman kişilerce yapılan hiçbir lazer epilasyon yan etki göstermez.Çünkü lazer epilasyon öncesi uzman kişi eğer işinin ehli ise yapılması gereken bütün tetkikleri yapmıştır ve teninize en uygun lazer tekniğini kullanmıştır.Lazer epilasyonun hedefi tüy köklerinizdir.Lazer ışını direkt olarak tüy köklerini hedef aldığı için cildiniz hiçbir şekilde zarar görmez yanık oluşmaz.Lazer ışınları direkt tüy köküne iner ve verilen ısı ile yakılan tüy kökü tahrip edilerek bir daha tüy üretmesi engellenmiş olunur.

Toplum arasında bir şehir efsanesi de lazer epilasyonun koltuk altı bölgesine uygulanamayacağıdır.Oysa bu çok yanlış bir kanıdır.Lazer epilasyon hiçbir şekilde hormonları ve ter bezlerini engellemez.Lazer ışınlarının hedefi doğrudan tüy kökleri olduğu için derinin bu kadar altına inmesi söz konusu olamaz.

Lazer epilasyondan en az 1 ay önce uzmanınınla görüşün ve almanız gereken önlemleri öğrenin.Bütün önlemler laındığında ve herşey prosedürüne uygun olarak yapıldığında hiçbir yan etki yaşamadan siz de tüylerinizden tamamen kurtulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir