Kuru Solgun Yorgun Cilt İçin Maske Yapın !

Benim solgun olduğum zamanlar genelde okul sınav yoğunluğumun olduğu sıralardır. Çok stresli olurum adeta rengim beyaz olur bazen sararır. Bir durum daha da var o da adet dönemlerim. O dönemlerimde de malum nedenden dolayı benzim soluk oluyor ve adetim bitse bile bir süre boyunca o yüzümdeki solgunluk ifadesi gitmiyor.

Benim sorunlarım genelde dönemsel olarak ama bir de bu durumu hep böyle olan hanımlar var ki onlara da çözüm olacak diye düşünüyorum ben genelde bu dönemsel zamanlarımda uyguluyorum sizlere de yararı olacağını düşündüğümden de paylaşacağım.

Ben hemencecik yapıyorum ve uyguluyorum.

Malzemeler:
Şeker ve ılık su
Yapılışı:

2 tatlı kaşığı kadar şekerinizi 4 tatlı kaşığı kadar suyun içine dökün ve erimesini için ona izin verin bir köşeye koyun. Tamamen eridiğinden de emin olmalısınız. Cildinize uygulayacağınız için şeker taneleri tahriş edebilir.

Siz emin olduktan sonra da bu suyu yüzünüze sürmeye başlayın masaj şeklinde.

Bu en az seviyede bir tarih oldu yani 2 tatlı kaşığı şeker ile 4 tatlı kaşığı kadar ılık su. Siz bunları katları şeklinde yani 4 tatlı kaşığı şeker ve 8 tatlı kaşığı da ılık su gibi katlarını kullanabilirsiniz.

Artık nasıl ne ve ne kadar kullanacağınıza bağlı olarak sizin kararınıza isteğinize kalmış bir şey bu.

Uygulamanız bittiğinde masajla tekrar 5 dakika sürün. 5 dakika da yüzünüzde beklemeli. Ardından da temiz ılık su ile temizlenmeli yıkanmalıdır.

Sağlıklı günler dileklerimle.
Sitenin Meleği.