Lazer Epilasyon Acıtır Mı Yakar Mı

Lazer epilasyon uzun yıllardır istenmeyen tüyler için çare oluyor.Son yıllarda lazer epilasyon teknolojisi daha da ilerledi ve lazerli epilasyon teknolojileri arasında en yenisi mavi ışık lazer epilasyon olarak karşımıza çıktı. Mavi ışık lazer epilasyonun en özel tarafı ise hem çok daha kısa sürede uygulanıyor hem de yanma ve acıma hissi minimuma iniyor.

Lazer epilasyonun acısız ve yanma olmadan uygulandığını biliyorduk.Ancak bu yeni nesil laser sayesinde tamamen buna ikna olabiliyoruz.Zira mavi ışık laser sayesinde kesinlikle yanma ve acıma hissi yaşanmıyor.Cilt kızarmıyor ve iz bırakmıyor.

Mavi ışık laser uygulamasında yok edilecek olan tüy köklerine laser enerjisi uygulandığında ışık, ısıya dönüşerek kıl köklerini tamamen acısız ve etkin bir şekilde yok ediyor.

Mavi ışık lazerin farkı nedir?

Mavi ışık, PTF (Fototerapik Flaş Teknolojisi) ve geniş bant ışığı bir araya getiren ilk ve tek terapi yöntemi.

Mavi ışık lazer epilasyon uygulaması diğer epilasyon yöntemlerine göre kat be kat daha etkin ve başarılı sonuçlar doğuruyor. Mavi ışık teknolojisi, uygulamanın çok daha düşük enerjilerde yapılarak acısız olmasını sağlıyor. Lazer epilasyon uygulaması sırasında enerji kıla ulaşıyor ve cildekesinlikle hasar vermiyor.

Mavi ışık, melanin tarafından, tüm lazerlerden daha fazla emilmektedir. Kıl köklerinde melanin tarafından emilen ışık, hızla ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Mavi ışık melanin tarafından daha yoğun emildiğinden, klasik lazere göre daha az enerji kullanmaktadır. Düşük enerji kullanımı ise deride oluşabilecek reaksiyonları asgari seviyeye indirgiyor. Bu da mavi ışığı diğer uygulama metodlarından daha güvenilir kılıyor.

Mavi ışıkla lazer epilasyon uygulamaları gayet rahat, uygulama sonrası rahatsızlığa yol açmıyor. Herhangi bir uyuşturucu krem, jel ya da soğutma metodu gerektirmiyor.

Mavi ışık laser epilasyon, diğer epilasyonlara kıyasla 6 kat daha hızlı. Geniş başlıklar sayesinde seans süreleri oldukca kısaltılmış.