Lazer Epilasyonda Bilinmesi Gerekenler

1Etekler elbiseler şortlar giyilecek. Yaz geliyor. Şimdi bikini mevsimi. Ama aklınız hala istenmeyen ve sürekli yeniden yeniden çıkan tüylerde değil mi? Biliyoruz. Biz kadınların ortak sorunu işte bu istenmeyen tüyler. Hele de bikini bölgesi, yüz ve koltuk altı bölgesi. Çok acıyan ama buna rağmen inatla en sık büyüyen yerler. Bıyık bölgesini haftada 2 kere almaz mecburi. Koltuk altı derseniz canımızı çok yakıyor. Bikini bölgesine değinmek bile istemiyorum. Burada çıkan istenmeyen tüyleri almak canımızdan can alıyor neredeyse..İşte bize kalıcı çözüm şart!

Lazer epilasyonla tüm vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken birkaç özel husus var. Bunlardan söz etmek istedim. Lazer epilasyona dair aklınıza gelebilecek olası pek çok sorunun cevabını vermek istiyorum.

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulma noktasında lazerle epilasyon yöntemi daha sağlıklı ve pratik bir uygulama imkanı sunuyor.

Lazer epilasyon yöntemi erkek ve kadınlarda oluşan ve tüm vücudu kapsayan istenmeyen tüy ve batıkları kalıcı bir şekilde yok edebilen tıbbi bir tedavi şekli aslında. Günümüzde tıraş, ağda, cımbız ve krem gibi sıkca tekrarlanan ve kısa sürede tekrar geri çıkışlarına neden olan yöntemler gerid kaldı artık.Bu yöntemler yerine son derece pratik ve tüy sorununuzu son verecek teknolojinin son ürünü olan lazer yöntemlerini tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kadınlarda lazer epilasyon için en çok tercih edilen bölgeler; yüz (dudak üstü, çene, favori, boyun, kaş ortası ve kaş üstü), koltuk altı, göğüs çevresi, göbek, genital bölge, bikini bölgesi, kol ve bacaklar oluyor. Erkeklerde ise en çok tercih edilen bölgeler ise, yüz (elmacık kemiği, kaş ortası ve kaş üstü, kulak üstü.), boyun ve boyundaki batıklar, ense, sırt, göğüs ve kol bölgeleri.

Yüz bölgesi için lazerle epilasyon

• Bütün yüz bölgesindeki uygulama ortalama 15 dakika sürmekte. Lazerin son derece hızlı bir epilasyon yöntemi olduğunu bu noktada vurgulamakta fayda var. Lazerde iğne olayı söz konusu olmadığı için acıma hissi de yok. Tabanca başlığını benzer bir cihaz bölgenin üstünde dolaştırılarak bölgeye taradığından lazer epilasyon uygulaması çok kısa sürelerde tamalmanabilmekte.

1• Lazer epilasyon uygulanan söz konusu seanstan ancak bir ay geçtikten sonra tüyler çıkmaya başlar.zira lazer kıl köklerinin büyümelerini yavaşlatan bir yöntemdir.Tüyler bu tarihten önce çıkarsa, kişi istediği zaman uygulamaya başvurup işlem yaptırabilir.

• Lazer epilasyon uygulamasında her seanstan sonra tüylerde %20-30 azalma olduğu gözlemlenebilecektir.Uygulanacak lazerle epilasyon seansı sayısı tüylerin karakteri ve problemin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte, özel herhangi bir durum söz konusu olmadığı takdirde ortalama 5 dakikadır. Seanslar düzenli bir şekilde devam edildiğinde tüylerde önemli bir azalma olacak.

• Lazer epilasyon uygulaması öncesinde lazerdeki 4 önemli faktör olan tüyün rengi, tüyün karakteri, cilt rengi ve yapılacak olan alan göz önüne alınarak hem detaylı bilgi hem de kişiye özel bir tedavi planı çıkartılmalıdır. (3 çeşit lazer cihazı; Alexandrite, Diode ve Fotoepilesyon mevcut olduğundan uzman hekimlerce en doğru tedavi şekli çıkarılır. Bazen cihazlar kombine bir şekilde kullanılarak daha verimli sonuçlar alınabilir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir