Lazer Epilasyonda Riskli Durumlar

Lazer epilasyon sistemi bilindik epilasyon sistemlerine oranla tüy yok etme noktasında oldukca etkili bir epilasyon sistemi.Burda dikkat edilmesi gerekenler, öncelikle lazer epilasyonun bu konuda uzman kişilerce uygulanması ve uygulama için gerekli koşulların sağlanmış olması.

Her zaman olmamakla beraber bazı lazer epilasyon uygulamalarında birkaç yıl sonunda lazer epilasyon yapılmış bölgede tekrar tüylenme görülebilmektedir.Esasın bu tekrar tüylenme süreci 6 ay ile 2 sene arasında değişebilir.Epilasyon uygulanmış ve tüylerden arınmış bölgenin tekrar tüylenmesinin iki önemli sebebi vardır.

Neden tekrar tüylenme görülür ?

Söz konusu tüylenmeye neden olan Lazer epilasyon uygulamasında,uygulanan lazer tipi ile kişinin ten ve renk tipi uyumsuzsa lazer ışını ana kök hücreye ulaşamaz yalnızca tüy gövdesini tahrip eder.Doğal olarak bir süre sonra ana kıl kökü hücresi tekrar kıl üretmeye devam ederek kıllar cilt üzerinde görülmeye başlar.

Yine bir diğer tekrar tüylenme nedeni, lazer enerjisi uygulama olan tüy kökünü tamamen yok etmiş olsa bile zamanla vücuttaki değişik hormonal genetik ya da yapısal uyaranlar etkisi ile deri içinde bulunan başka hücreler kıl kökü hücresine dönüşüm göstererek tüy üretebilir.İşte o zaman lazer epilasyon sistemi başarısız olmuş demek yanlış olacaktır çünkü,bu karşılaşılan durum kaçınılmaz yapısal bir sorundur.

Üzülmenize hiç gerek yok.Zira tekrardan oluşan kıllar doğal kıllar kadar güçlü ve çok değillerdir ve bunlar da bir kaç seans lazer ile ortadan kaldırılabilir.