Limonun Cilde Faydaları

Limonun cilde faydaları nelerdir, yağlı ciltler için limon maskesi nasıl yapılır, limon hangi cilt maskelerine katılır, limonlu cilt maskelerinin yüz için faydaları nelerdir? Limon dosyasını açıyoruz. Ve özellikle yağlı ve karma cildi olanları bu konuya davet ediyoruz. Limon, özellikle sizin cildiniz için olmazsa olmaz.

Yağlı ciltler ve karma ciltler limona özellikle ihtiyaç duyar. Karma ciltler de t bölgesi yağlanması ve büyük oranda t bölgesinde siyah nokta sorunu vardır. Yağlı ciltler de sürekli parlak ve kirli bir görünümde olur. Genellikle genişlemiş ve oldukça belirgin gözenekler hakimdir.

Bu tip cilt tipi ve sorunlarınız varsa tarifini verdiğimiz limonlu cilt maskelerini uygulamanızda fayda var.

Yumurtalı Limon Maskesi:

2 tatlı kaşığı yumurta sarısını 1 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın ve 1-2 tatlı kaşığı yoğurt ekleyin. Yüzünüze uygulayın. 15-20 dk. bekletip ılık çay demi ile çıkarın. Sonra 5-6 dakikalığına soğuk çay demi kompresi uygulayın. Sonra yüzünüzü havluyla kurutun.

Limon Kabuğu Maskesi:

2 limon ve su. 2 Limonun kabuklarını soyun. Daha sonra bunları bir kabın içeresine koyun ve yarım çaybardağı su koyun. Üzerine bir kaç damla limon damlatın. 5 dakika bekledikten sonra robotta veya sarmısak dövenini içinde püre haline gelecek kadar ezin. Elinizi değdirdiğinizde krem şeklini alıyorsa o zaman maske ile temizlik yaptığınız cildinize bir pamukla sürün. 3-5 dakika kadar bekleyin. Bazen akne olacak durumlarda ise cilt yüzeyinizde kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu geçici olacaktır. Daha sonra ılık sıyla yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir