Limonun Yüze Faydaları

Ben her akşam uyumadan önce yüzüme yarım limonun suyunu kompres yapıp öyle giriyorum yatağa. Limon suyu yüzümüz için öyle etkili bir güzellik silahı ki hanımlar. İnanın limonun sırf bu nedenle yaratıldığına bile inanacağım neredeyse. Limon suyu yüz güzelliği için tam bir olmaz olmaz. Üstelik hem doğal hem de yan etkisiz. En pahalı kozmetik ürünlerden bile etkili. Yüzümüze limonla güzellik vuruşları yaparken, aynı zamanda doğal bakım da uygulamış oluyoruz.

Peki, limonu bu kadar övdükten sonra faydalarını saymazsak olmaz değil mi?

limonİşte limon kullanmamız için birkaç geçerli neden !

Yapılan her güzellik maskesi sonrası yüze uygulanan doğal limon suyu kompressi, ciltteki gözeneklerin sıkışmasını sağlıyor. Ciltte oluşan sivilceler kuruyor ve cilt daha berrak bir görüntüye kavuşuyor.

Sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü özellikler içeren limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Zengin C vitamini deposu olduğu için cildi dış etkenlerden koruyup cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Doğal Bakım İçin Limon maskesi tarifi verelim

Cildiniz aşırı yağlı. Üstelik yer yer parlıyor ve gözenekler genişlemiş… Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bir maske uygulamalısınız. Antiseptik ve sıkılaştırıcı etkili olan limon bu konuda yararlı olabilir.

maske2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın.

Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün.