Neden Nemlendirici Kullanmalıyız?

nemlendiriciHiçbirimiz evinden krem veya nemlendiriciyi eksik etmeyiz. Çokta iyi yaparız.Bakımlı kadın olmak ilk başta cilt bakımından geçer. Ve güzel bir cilde sahip olmak güzel görünümde birinci temelimizdir. eşitli koşullardan dolayı değişiklik gösteren cildimizi,nemlendiriciler sayesinde koruyabilir ve güzel bir cilde sahip olabiliriz.

Cilt kendini yenileyen bir mekanizmaya sahiptir. Özellikle gece uykusu sırasında en büyük yenilenmeyi gösterir. Düzenli gece uykusuna sahip olmak kusursuz cilt için ilk temeldir. Gece yenilenme gösteren cildimizin daha iyi olması için uyumadan önce kaliteli bir nemlendirici uygulaması önemlidir.

Yatmadan uyguladığımız nemlendirici nemi cilde hapsedecek ve ertesi gün uyandığımızda eskisinden çok daha iyi ve yumuşak bir cilde sahip olacağız.Cildin nemini tutması için su içmek elbette önemlidir.

Fakat günde 3 litrede su içseniz cilt nemlendirici yardımı olmadan nemini muhafaza edemeyecektir.Değişen iklim koşullarıda cildimizde farklılaşmaya sebep olur. Örneğin kışın cildimiz normalden daha kurudur. Bunun sebebi dışardaki soğukta nem almaya çalışan cildin içerdeki sıcakla nemini birden kurutmasından kaynaklanır.

Bu yüzden mevsimine göre nemlendirici kullanılması cilt için faydalı olacaktır. Kışın özellikle nem dengesini sağlayan nemlendirici kullanımına dikkat edilmelidir.Cilt sağlığı beslenmeyle doğrudan ilişkilidir. Cilt proteinini kaybettiği için ciltte bozulmalar olur ve proteinleri her zaman besinlerden elde edemeyiz.

İçerinde bu proteinlerin özlerinin bulunduğu nemlendiricileri tercih etmek vücudun içi kadar dışındanda cildimizi desteklediğimiz için olumlu sonuç verecektir…

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir