Saç Dökülür, Dert Etmeyin

Saç dökülmesi erkeklere nazaran bayanlarda daha az görülür. Fakat yeni yaşam koşullarıyla bayanlardada sık görülen bir şikayet haline geldi. Öncelikle saçımızın neden döküldüğünü bulmamız lazım. Bu yüzden bir cilt uzmanına gözükmekte fayda var. Stresin sebep olduğu gibi kansızlık ve bazı minerallerin eksikliği saç dökülmesine sebep olabilir.

Doktorumuzun bize yapacağı kan testiyle bunu anlayabiliriz.

Gerekirse dışardan çinko takviyesi ve kan yapıcı malzemeler almamız gerekebilir. Bunun dışında doğru şampuanı kullanmaya özen gösterin. Şampuanınızda doğru olanı bulana kadar şampuanınızı değiştirmekten korkmayın.

Saç dökülmesine iyi geldiği söylenen şampuanlardan kullanabilirsiniz. Yalnız hemen sonuç beklemeyin 3 aydan önce pek fark gözleyemiyorsunuz. Saçınıza dışardan uygulayacağınız maskelerlede saç dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Zeytin yağı, sarımsak yağı, yılan yağı, çam terebentin, badem yağı ve susam yağı saç dökülmesine en iyi gelen yağlardır. Şampuanınızın içine çam terebentini karıştırın ve şampuan uygulamanızı bu şekilde yapın.

Sabırlı olun ve düzenli kullanın. Şampuanınızı uygularken saç diplerinize masaj yapın. Masajda gerçekten faydası olan bir yöntem. Bu tarz uygulamalarla saç dökülmenizi durduracak, saçınızın çoğalmaya başladığını göreceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir