Saç nasıl daha çabuk uzar

Saç nasıl uzarSaç nasıl daha hızlı uzar, saçımı nasıl daha çabuk uzatabilirim, saçımın hızlı uzaması için ne yapabilirim, saç uzatan yiyecekler var mı, yediklerimiz saçımızın uzamasına etki eder mi, saçımızın uzaması için saçımıza nasıl bakmalıyız, sık sık saçları ıslatmak saçı uzatır mı, ılık suyla yıkamak saçlarımızı uzatır mı? Aklınızdaki sorulara cevap veren uzmanlar saçımızın nasıl uzayacağını da anlatıyor.

Saçınızın daha çabuk büyümesini yani daha hızlı uzamasını istiyorsanız saçınızı ne çok sıcak ne de çok soğuk, ılık ısıda olan su ile yıkayın. Böylece saçlarınızın çok sıcak su ile yıpranmasını önlemiş olacaksınız. Soğuk su da saçınızın kirlerden arınmasına engel olacağı için, ılık su ile saçınızı daha iyi arındıracaksınız.

Saç ayda ortalama kaç cm uzar?

Saç ortalama ayda 1.3 cm uzar.

Civanperçemi, dövülmüş nar kabukları ve sinemakiyi suda 30 dakika kaynatın. Bu suyu süzüp, losyon kıvamına gelinceye kadar, susam yağı ve çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Hızlı saç uzatma sağlayan bu losyon ile saçınızı sık sık yıkayın.

Karadur üsaresini bir tülbent ile süzüp, bulamaç haline gelinceye kadar, susam yağı ve yumurta ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu karışımı 5 dakika ısıtın. Hazırlanan bu hızlı saç uzatma losyonu ile saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Rendelenmiş turp, suda 30 dakika süreyle pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bulamaç ile saçlar sık sık ovularak yıkanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir