Saç Nasıl Parlar ve Daha Parlak Görünür

Saçların ışıl ışıl parlaması çok önemlidir hanımlar. Özellikle de eğer saçlarınızda kırık yoksa ve saçlarınız parlıyorsa güzellilk açısından her zaman bir adım önde olursunuz. Parlak saçlar aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı olduğunun da işaretidir. Ne kadar bakımlı olursanız ve makyaj yaparsanız yapın, eğer saçlarınız mat ve kuruysa hiçbir zaman tam güzelliğe erişmiş sayılmazsınız. Saçlar bir kadının en değerli varlığıdır hanımlar bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Her zaman saçınıza uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanın.

Saçlarınızı gerekmedikçe ve kuruyken taramayın.

Mümkün olduğunca az saç düzleştiricisi kullanın.

Saçlarınız tam kuruyken saçınızı düzleştirin.

Saçınıza hafrada 1 kez bu doğal bakımları uygulayın.

Uygulamanızı önerdiğim doğal saç maskeleri ve kürleri

Parlak saçlar için

1 yumurtanın sarısı ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine sürüp masaj yapın ve 10 dakika bekleyin. Sampuanla yıkayıp durulayın. Saçlarınızın parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Besleyici maske

1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

Kepekli saçlar için

2 çorba kaşığı limon suyu veya sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.

Derinlemesine temizlik ve parlak görünüm için

Malzemeler:
1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke

Yapılışı:

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan önce tekrarlamayın.