SAÇ NEDEN UZAMAZ, SAÇINIZ UZAYACAK

SAÇ NEDEN UZAMAZ, SAÇI HIZLI VE ÇABUK UZATAN FAKTÖRLER NELERDİR, SAÇLARIN ÇABUK UZAMASI NEYE BAĞLIDIR, SAÇINIZ UZAMIYORSA BURAYA !

Saçınızı uzatmak istediniz ama saçınız ne hikmetse yavaş yavaş uzuyor ama başkalarının saçının hemen uzadığını görüp merak ediyorsunuz, acaba sizin saçınız neden çabuk uzamıyor olabilir ? Saç neden çabuk uzamaz ?

Saçınızın uzamasını engelleyen bir şeyler olmalı diye düşünüyorum.

Önce saçın çabuk uzamasını sağlayan hayat şartlarını ve faktörleri yazalım ; Sağlıklı beslenme, özellikle sebze ve meyvaların ağırlıklı olduğu beslenme tarzları, bol su içmek, düzenli ve yeterli uyku çok önemlidir. Stress yine salgılattığı adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açar ve saç köklerinde beslenmeyi bozar. Stresi düşürecek önlemlerde saç uzması açısından önemlidir.

Sigara içerdiği nikotin ve karbon mono oksit gazı ile olumsuz etkileri olan bir faktördür.

Nikotin damarları daraltırken, karbon mono oksit gazı kanda oksijen taşınmasını bozarak hücre beslenmesini bozarlar. Yeterli besin ve oksijen alamayan saç köklerinin normal üretimlerini yapması zordur. Saç derisine uygulanacak sıcak havlular, hafif masajlar bu bölgede dolaşımı arttıtacak ve saç köklerinin normal beslenmesini sağlayacaktır. sacbakimi.org/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir