Saçım yaza kadar uzasın

çamterebentinin faydalarıSaçınızı uzatmak istiyorsanız size güzel bir saç uzatma tavsiyem var. Ben sık sık bu bakımı uyguluyorum ve saçlarımın uzama hızından da çok memnunum. Sizin de bu şekilde saçınızı uzatacağınızı düşünüyorum. Yapmanız gereken şey istikrarlı ve düzenli bir biçimde saçlarınızı haftada bir defa beslemeniz. Ayda yılda bir kere saça bu şekilde bakım uygulamak pek de etkili olmayacaktır.

Çam terebentin yağı, badem yağı ve saf zeytinyağını cam bir kapta karıştırın. Oranlarını göz kararı ayarlayabilirsiniz. Hepsinden eşit ölçüde kullanın. Ve bir cezvede çok hafifi ısıtın. Elde ettiğiniz saç bakım yağını saçlarınıza uygulayın. Bütün tellere temas edecek şekilde saçınıza sürün ve saçınızı bir bone yardımı ile kapatıp 2 saat bekletin.

2 saat sonrasında saçınızı ılık su ile yıkayın. Saç tipinize uygun şampuan ve saç bakım kremi de uygulayarak bu bakımı haftada 1-2 kere mutlaka tekrarlayın.

Birkaç uygulamadan sonra farkı göreceğinizi düşünüyorum. Saçlar hem çok parlak oluyor hem de oldukça hızlı uzuyor. Saç dökülmesi sorunu olanların da bu sorunu ortadan kalkacaktır. Çünkü size tarifini verdiğim saç bakımı saçı beslediği için saç dökülmesi de son buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir