Saçın Elektriklenmesini Önlemek !

Saçlarda elektriklenme ! İşte benim en büyük sorunum bu. Saçlarımı sürekli düzleştirmek ya da toplamak zorunda kalıyorum. Fönün ardından 1 saat geçmeden saçlarım ayağa dikilmeye başlıyor bu da beni tabiri caiz ise deli ediyor. Saçlarım her zaman elektrikli bu nedenle saçta elektriklenme nasıl geçer diye bir araştırmanın içine girdim. Bulduğum çözüm yollarını sizlerle de paylaşmak istedim.

Peki, saçta elektriklenme olmaması için ne yapmak gerekiyor ?

Elektriklenen saçları uslandırmak için :

Malzemeler:

Bal

Yapılışı:

Bir çorba kaşığı balı bir litre suyla karıştırıp, bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanın.

Gören göze güzel, çirkin hepsi bir; Aşıklara cennet, cehennem hepsi bir; Ermiş ha çul giymiş, ha atlas; Yün yastık, taş yastık, seven başa hepsi bir…

Saç bakım maskeleri, saç tellerini onarır ve saçların derinlemesine bakımını sağlar. Maskenizi saç yapınıza uygun olarak seçin. Etkili bakım için haftada bir kez uygulayın. Boya, perma, güneş gibi saçları yıpratan durumlarda ise haftada 2 veya 3 kez şok bir kür uygulayın. Böylelikle saçlarınız eski canlılığına daha çabuk kavuşur.

Kullanım önerisi:

Fındık büyüklüğünde bir parça maskeyi temiz saça uygulayın. Maskenin saça daha iyi ve hızlı nüfuz etmesi için saçınızı sıcak bir havlu ile sarın. Maskede önerilen süre kadar bekledikten sonra bol suyla durulayın. Durulamanın sonunda diplerden uçlara soğuk su tutun.