Saçlar Nasıl Daha Çabuk Uzar

saçSaçlar Nasıl Daha Çabuk Uzar

Tüm bayanların güzellik unsuru saçlarıdır. Saçlar, dış görünümün tam ve eksiksiz olabilmesi için oldukça bakımlı olması gereklidir. Saç bakımına özen gösteren bayanların saçları çok kısa süre içerisinde uzarken bu bakıma özen göstermeyen bayanlar sürekli olarak saçlarım nasıl daha çabuk uzar sorusunu kendilerine sormaktadır.

Saçların kısalması çok çeşitli nedenlerden dolayı olabilmektedir. Kimi zaman saçların kuaförler tarafından fazla kesilmesi, kırıkların çok uzun olması ve yanlış bakım ürünlerinin kullanımı gibi nedenlerden dolayı saç uzunluğunda önemli eksiklikler yaşanmaktadır. Saçların daha hızlı uzamasını sağlayacak en büyük faktör gece yatarken sürekli olarak taranmasıdır. Saçlarınızı tarar iken başınızın önüne atmanız ve saç köklerinden uçlarına doğru taramanız gerekmektedir.  Bu yöntem normal saçların uzama süresini %30 daha arttırmaktadır.

Bununla birlikte sizlere saçların hızlı uzaması için yapılması gerekenlerden biri olan bitkisel yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle bu yöntemin hiçbir yan etkisinin ve saçlarınıza zararı olmayacağını bildirelim. Saçlarınıza uygulayacağınız işlemler için badem yağı, susam yağı ve bir miktar defne yağını karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saç köklerinize özenle, masaj yaparak sürün ve iyice yedirin. Saçlarınıza sürdükten sonra yaklaşık 1 saat böyle bekletin, daha hızlı sonuç almak için 3 saate kadar bekletebilirsiniz.

Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı ılık su ile temizleyin. Saçlarınızda kalan kürleri çıkartmak için ise yağlı saçlar için kullanılan özel şampuanlardan kullanabilirsiniz. Bu yöntemi her gün düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınızın uzadığını ve kırıklardan kurtulduğunu kısa süre içerisinde görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir