SELÜLİT NASIL ENGELLENEBİLİR ?

selülit kadıncaSelülit bacaklarda oluşan ve bacağın görüntüsünü fazlasıyla bozan bir hastalıktır.Kadınlarda meydana gelen bu sorun çoğu zaman kendiliğinden geçmez ve selülit giderici özel diyetler ve ürünler uygulamak gerekebilir.Selüliti engellemek selülitten kurtulmaktan çok daha kolay hanımlar.Şu an selülitiniz yoksa şanslısınız ama unutmayın olmadığı olmayacağı anlamını taşımaz.

Beslenme: Dengeli ve sağlıklı beslenmek şarttır. Kalori ve yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durmalı, tuz ve seker tuketimi azaltılmalıdır. Bunun yanında bol sebze ve meyve tuketılmelidir. Zehirli ve atık maddelerin vücuttan atılması için bol su içilmelidir.
Spor: Kan dolaşımını düzenlemek ve durağan olmaktan kaynaklanan deformasyonu gidermek için spor yapılmalıdır. Egzersiz yapılarak vücudun fazla yağlarını yakması sağlanmalıdır.

Duruş ve giyim tarzı: Duruş bozuklukları ve giyim tarzı, dolaşım sisteminin ritmini bozar. Yanlış duruş halinizde sıkışan iç organlar toksik maddeleri atamaz. Yüksek topuklu ayakkabılar ve dar giyisileri tercih etmek dolaşım sistemini etkileyeceğinden selülit oluşumunu hızlandırır.
Selülit tedavisi: Selülit tedavisinde en etkin yöntem masajdır. Çünkü masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların oksijenlenmesini sağlar. Lenfatik dolaşımın artmasıyla toksik maddeler vücuttan daha kolay atılır. Masajın hem elle hem de cihazlarla uygulama şekli vardır. Elle olan masajlar yüzeysel olur, ancak aletli masajların etkisi derinlemesinedir.

Selülit tedavisinde FDA belgeli tek cihaz: LPG
LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodu. Dünyanın selülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir. Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlar.

Mynet İvillage