Sütle Vücut Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bakım ve güzellik bizim en vazgeçilmezlerimiz. Onlar olmadan asla yapamayız. Hep bir güzelliğimizi koruma kollama içgüdümüz vardır. Bu yüzden bakımlarımızın da sağlığına kendi sağlığımız gibi değer veririz. Biz hanımlar bu kadar düşünceli ve ince insanlarız işte : ) Her şeye her an yetişebilir aynı anda birçok şeyi idare edebiliriz.

Yapmamız gereken bakımlarında önemini ve değerini bilen hanımlara ve bu bakım güzellik adına adımlar atmak isteyen ve alışkanlık haline getirmek isteyen hanımlara bir güzellik maskesi vücudunuz için paylamak istiyorum.

MALZEMELER

1 LİTRE ILIK SÜT
2 TATLI KAŞIĞI BAL
1 PAKET KARBONAT.

YAPILIŞI VE HAZIRLANIŞ EVRELERİ:

Öncelikle sütünüzü bir cezveye koyun ve çok kaynar olmasın ılık olana dek sadece ısıtın.

Ve sonra ocaktan alıp bir geniş kaba dökün. İçine ardından balı ilave edin. Son olarak da karbonat gelsin. Birbirlerine güzelce karıştırın harmanlansın. Çok karıştırmanıza gerek yok sade birbirlerine karışacak kadar karıştırmanız yeterli.

Daha sonra 10 dakika kadar bir süre kendi halinde dinlemeye bırakılması gerekiyor, 10 dakika oda sıcaklığında bir köşede beklemeli.

Beklemenin ardından da vücudunuzun istediğiniz bölgelerine sürmeye başlayabilirsiniz. Masajla sürdükten sonra 5 dakika kadar sürede cildinizde beklemesine izin vermelisiniz.

Ardından ılık su ile istediğiniz gibi temizleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu maske cildinizi rahatlatacak gözeneklerinizi açacaktır. Özellikle bal cildin en kadim dostudur. Cildinizi besler. Bu maskenizin de haricinde ballı sabun ballı şampuan kullanmanızı tavsiye ederim. Balı sizde en kadim dostunuz olarak ilan edebilirsiniz.

Sitenin Meleği.