TIRNAK BAKIM VE GÜZELLİĞİ

Tırnaklarınıza ne derece önem gösteriyorsunuz? Ne kadar süre de bir derinlemesine temizlik ve derinlemesine özen gösteriyorsunuz? Özen gösterdiğiniz özel günleriniz oluyor mu? Özel günleriniz de nasıl bakımlar yapmalı, nelere özen göstermeli? Ellere neden özen gösterilmeli? Erkekler ne tarz elleri olanlardan hoşlanırlar? Tırnak bakım noktaları ve dikkat isteyen etkenlere dair konular.

Öncelikle bir erkek bir kadının ellerine bakar evet dikkat eder. Ellerin temizliği kadar tırnakların temizliği ve bakımı da gözlere çarpacaktır. Ellerine gerekli özeni gösteren bir kadın bir erkek tarafından bir geçer not almış sayılır. Kadınların kimisi ellerine dikkat etmezler tırnaklarına bakım yapmalar.

Tırnak içinde biriken kirler ya da tırnakların kenarlarındaki etler manikürlerin yapılmamış olduğunu direk gözler önüne serer. Eller her alanda olduğu kadar iş hayatınızda da önemlidir.

Arkadaşlarınızla bir yemekteyken bir dosyaya bir dilekçeye imza atarken karşılıklı bir arkadaşınızla oturmuş sohbet ederken kahve içerken her şekilde eller dikkat olarak tam önümüzdeler.

Onların bakımı demek bizim kişiliğimizi bizim ev bizim hayat düzenimizi de ortaya koyacaktır. Erkekler kadar kadınlarda kadınların bakım olarak değerlendirmesine alınırlar. Bir kız arkadaşınızın dikkatini elleriniz çekebilir. Peki, bakımlar nasıl ne kadar süre aralıklarla yapılmalıdır.

Bakımlarınızı normal olarak yapmanız gereken süre haftada bir keredir. Bu haftada bir kerelik süreç şöyle işleyecektir. Ya özel anlamda tırnaklarınıza kuaförlerde bakım yapacaksınız.

Ya da kendiniz bu anlamda kendinizi geliştirip bakım olarak uygulayacaksınız. Kendiniz yapamıyorsanız eğer kuaförlerde bakımlarınızı yapabilirsiniz. Ama onların haricinde sizin de kendinizin sarf etmesi gereken bir emek olmalı. Dikkat etmeniz gereken şeyler var. Ellerinizi günde fırsat buldukça hep yıkamalısınız.

El kremlerinizi yıkadıktan sonra kullanmalısınız. Çantanızda taşınabilir boyutlarda kremler bulundurmalısınız.

Ellerinizin yumuşaklığı ve kokusu için kremler şart. Bunların haricinde tırnaklarınızı keserken de çok dikkatli olmalısınız. Tırnaklarınızı çok dipten kesmek özellikle dikkat edilmeli.

Tırnaklarınız da kanamalara ve daha kötü ağrılara sebep olabilir. Tırnak derisi incedir ve incindiği zaman aynı da öyle inceden kötü bir acı verir.

Tırnakların derin kesilmesiyle de tırnaklar bir süre sonra küserek uzamaya başlar. Ve tırnakları kestikten sonra da kolonya kullanılmalı. Tırnakların kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca tırnak içindeki tırnağınızı kestiğinizde çıkan herhangi bir mikrop ya da bakterilerin temizlenmesini öldürülmesini sağlayacaktır.

Sitenin Meleği.