YAZ İÇİN YÜZ BAKIMI NASIL OLMALI

kadınca güzellikYazın daha nazik olan yüzümüze çok daha özenli davranmamız gerekiyor.Kadınca bir yanlış olan sık sık ve korunmasız güneşlenme yüzümüzü daha çabuk yaşlandırıyor ama bunun farkına varamıyoruz.Yüzümüzün yazın daha güzel olması için yüzümüze bakım uygulamalıyız hanımlar.

Yazın pürüzsüz bir cildimizin olmasını istiyorsak :

Nelere ihtiyacınız olacak?
Düzen
Disiplin
Cilt temizleyici
Döküntüler için yumuşak bir fırça
Nemlendirici

1. adım: İyi bir görünüme sahip olmak için cilt bakımı ve temizliğini düzenli olarak yapmalısınız. Tüm modeller photoshopun nimetlerinden yararlanıyor, hiçbir cilt bakımı photoshoplu güzelliği sağlamaz anacak cildinizin sağlıklı göründüğüne dikkat edin.

2. adım: Cilt bakım ürünü almadan önce cilt tipinizi öğrenin. Cildinizin kuru, yağlı, normal ya da karma olup olmadığını öğrendikten sonra size uygun bakım ürününü kullanabilirsiniz.

3. adım: Günde en az 2 kere cilt bakımı yapmaya özen gösterin. İlkinizi sabah ve diğerini yatmadan önce yapabilirsiniz. Zamanla cildinizina arındığını ve daha canlı göründüğünü farkedeceksiniz.

4. adım: Cildinizde temizleyici kalıntıları kalmadığından emin olun. İyi bir cilt temizleme ürünü alın, cildinize yavaş bir masajla uygulayın. Kirlerin iyice temizlendiğinden, fazla yağların alındığından emin olun. Daha sonra cildinizi iyice durulayın.

5. adım: Cilt düzenleyicisi her zaman T bölgesi (alın, burun ve çene) yağlı olan ciltler için gereklidir. Aşırı parlaklığı kontrol edilmesini sağlar.

http://ivillage.mynet.com/cilt-ve-vucut-bakimi/yuz-bakimi/83-yuz-bakimi/2985-puruzsuz-cilt