Yumurta Sarısı İle Yapılan Cilt Maskeleri

Yumurta sarısı cilt için her açıdan faydalı. Yumurtayı yemek kadar cilde maske olarak uygulamak da son derece etkili. Bu maskeler için, köy yumurtası bulabilirseniz çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Ancak, yumurta nasıl olursa olsun mutlaka elinizin altında bulundurun. Ve düzenli olarak yumurta sarısı ile maskeler yapın. İnanın çok etkili oluyor.

Yumurtalı maskeler ne işe yarar?

Kuru ciltleri nemlendirmek için,
Göz altlarındaki kaz ayağı çizgilerin oluşmasını engellemek ve oluşmuş olan çizgileri yok etmek için,
Cildi beslemek ve canlandırmak için yumurta sarısı ile cilt maskeleri uygulayın.

İşte birkaç Örnek maske tarifi

Ballı Yumurta Maskesi

2 tatlı kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, bitkisel yağ.

Önce yağla yumurta sarısını iyice karıştırın, sonra balı ekleyip karıştırın ve yüzünüze maske olarak uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın.

Sütlü Yumurta Maskesi

Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.

Yulaflı Yumurta Maskesi

100 gr yulaf ezmesi, 1 limon, bir yumurta hazırladıktan sonra. Yulaf ezmesinin üzerine limon suyu ve yumurtanın akını dökün. Daha sonra bu elementleri karıştırın. Taa ki krem halini alacak niteliğe kadar getirin. Daha sonra cildinize (yüzünüze, boynunuza, dekolte olacak yerinize vs.) uygulayın. Daireler şeklinde uyguladıktan sonra maske halinde 10 dakika beklemesini sağlayın. Bu süre zarfında cildinizin gerginleştiğini hissedeceksiniz. Süre aşmadan ılık bir suyla cildinizi yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir