Yumurta Sarısından Yüz Maskesi

Sadece yumurta sarısı kullanmak sureti ile güzel bir cilt bakım maskesi yapacağız. Bu maske ciltte inanılmaz etkiler yapıyor. Özellikle dudak kenarlarındaki ve göz altlarındaki kaz ayağı adı verilen ince çizgiler için bakım uyguluyor. Kuru ciltler için uygun olan yumurta maskesi, kuru ciltleri derinlemesine nemlendiriyor, bakım uygulayarak, kuru ciltlerin kırışmasını önlüyor.

Maske şu şekilde hazırlanıyor:

1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı gerçek çiçek balı, 1 yemek kaşığı yulaf unu ya da mısır unu güzelce karıştırılıyor. Maske fırçası yardımı ile göz altları hariç, özellikle kaz ayağı çizgilerinin olacağı yerlere sürülüyor. Bu şekilde maske ciltte kuruyana, cilt maskeyi iyice emene kadar bekletiliyor.

Cilt maskeyi emince, parmak uçları ıslatılarak hafif peeling hareketleri ile maske nazikçe ciltten soyuluyor. Amaç hem cildi beslemek hem de ölü tabakayı temizlemek. Maske ciltten soyulunca cilt ılık su ile bir güzel yıkanıyor. En son yüze soğuk su vuruluyor. Mümkünse su gerçekten de bildiğimiz soğuk su olsun.

Soğuk su, içi boşalmış, temizlenmiş gözeneklerin sıkışmasını, büzüşmesini dolayısı ile de daralarak görünmez olmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir