YUMUŞAK İPEKSİ SAÇLAR İÇİN

İpeksi saçlara kavuşmayı istemeyen yoktur sanırım. Hemen hemen herkes ister bunu. Kadınlar saçlarına çok önem verirler. Gerek temizliklerine gerekse de bakımları konusunda ustadırlar. Kendilerine bakım olarak temizlik olarak bir şeyler katarlar ama ek olarak bakımlar gerek ve ek olarak bir şeyi saçınıza vermeniz gerekmektedir. Saçlarımız duygusal olarak bizden de etkilenirler. Stresimizden duygusal çöküntülerimizden etkilenebilirler. Kendilerini ince ya ad savunmaz hissedip tıpkı bir canlı gibi solabilir ve kuruyabilirler.

Saçlarınızı ipeksi olarak belli bir düzeye getirmek için yağlar gerekir ve özel saç şampuanları gerekir. Bunların da yanında doğal olan maskelerde kullanılabilir. Biraz bu konuda yapabileceklerimiz adına konuşalım.

Öncelikle saçlarımıza ipeksi dokunuşlar için saçlarınıza badem yağı kullanmanız şarttır. Badem yağı kuruyan saç tellerinize bir su gibi gelir ve canlılık kazanmasını sağlar. Saçlarınız eskinden daha ad canlı olur ve daha akıcı bir hal alır. Akıcılıktan kastımda şudur:

saçlarınız ellerinizde avuçlarınız da hissettiğiniz akışkanlığı yumuşaklığı ve o ipeksiliğin tam anlamıyla olgunluğudur. Saçlarınız eğer yağlıysa kayısı yağı kullanabilirsiniz. Bu kullanımlarınız genelde şöyle olmalıdır. Saçlarınızı ya yıkamadan önce bu yağları hazırlayarak direk olarak ıslatırsınız sonra diplere uygularsınız. İkinci bir seçenek olarak da şampuanınıza ekleyerek de kullanabilirsiniz. Ve son olarak da bir kullanım şekli daha; her ikisini de yapabilirsiniz.

Bu yağlar doğaldır. Ardından da uygulayacağınız saç şampuanınız ya da saç kreminiz gayet kaliteli ve iyi sonuçlar veren bir şampuan olmalıdır. Bununla beraber de hemen eklemek istiyorum ki saç tipinize göre olmayan bir saç şampuanı istediğiniz sonuçları almanızı önler. Bu yüzden mesela sadece kokusu güzel diye size uygun olmayan bir şampuan kullanmayın ya a sadece görünüşü güzel diye bir şampuan almayın. Hemen hemen her saç şampuanında üzerlerinde hitap ettiği saç grupları yer almaktadır.

Saçlarınıza ne kadar değer verirseniz ve bakımına ne kadar çok özen gösterirseniz o kadar da karşılığını alırsınız.

Sitenin Meleği.