Yüzdeki Çiller Nasıl Yok Olur, Çiller ve Güneş Lekeleri

çiller geçer miLekelenmeye meyilli, beyaz, kızıl ve hassas ciltler çok çabuk çillenir. Güneş lekeleri, siyaha yakın kahverengi cilt lekeleri ve güneşin derimizde oluşturduğu izler dolayısıyla cilt rengimiz yer yer farklılaşır. Tek ton deri yerine lekeli bir cilde sahipseniz siz de benim gibi cildinizdeki lekelerle savaşırsınız. İnatçı cilt lekeleri hemen kaybolmaz. Cilt lekelerinden ve çillerden tamamen kurtulmak için savaşmak şart.

Cildinizde ton farkları varsa, haftalık bir iki defa scrub peeling maskelerinden yardım alın. Bu maskelere “resurfacing mask” denir. Bunlar, cildin yüzeyini yenilemek için laktik asit gibi “süt asidi” içeren, aynı zamanda C vitamini ve hyaluronik asit gibi cildi canlandıran ve nemlendiren içerikler barındıran maskelerdir. Leke tedavi ürünlerinin faydasını artırmak için, cildinizin ölü hücre tabakalarını uzaklaştırmada görev alan, AHA denilen meyve asitleri ve salisilik asit gibi keratolitiklerin (soyucu) üzerine leke ürününüzü sürmelisiniz.

Cildi lekelerinden arındıran en önemli moleküller şeker kamışından elde edilen glikolik asit (AHA), süt asidi de denilen laktik asit, A vitamini moleküllerinden olan retinol, salisilik asit, meyan kökü özü, yeşil çay özüdür.

Dudak üzerindeki lekeler ile ilgili en önemli konu güneş koruyucunuzdur. Koruyucunuzu organik kimyasal içeriği fazla olanlarından seçmelisiniz. İçeriğinde bitkisel leke açıcılar; arbutin, meyan kökü ve yeşil çay gibi ekstreler bulunması iyi olur.

İster yaşlanmaya, ister hamileliğe, ister güneşe bağlı olsun, en koyu cilt lekelerine karşı bile etkili yüzde 10’luk glikolik ve azelaik asit karışımına sahip olan serumlar, antibakteriyel yapısı ve içerdiği yoğun antioksidanlar sayesinde cildinizi sıkılaştırırken, cildinize kaybettiği doğal parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur.Uygulanan ürünlerle beraberinde kullanılan hyalüronik asit cildinizin ihiyacı olan nemi sağlar.

Glikolik asit ve diğer asitlerin sonrasında, kullanımında etkinliğinin artışına şaşıracaksınız. Hyalüronik asit, şeker jeli olarak açıklayabileceğimiz cilt altı bağdokumuzun temel yapı taşıdır. Su tutar ve cilt yüzeyinin nemlenmesini içeriden destekler.

Siyah nokta ve akneleri temizlerken lekelerin de gitgide azalmasını sağlayan salisilik asitli pedlerle sabah akşam cildinizi silebilirsiniz. Eğer 30’lu yaşlara yaklaştıysanız cildinize hem yaşlanma etkilerine karşı koruyan hem de ton farklılıklarını düzeltmeye yardım eden bir temizleyici kullanmak size zaman kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir