Yüzdeki Siyah Noktaları Ne Geçirir ?

En can sıkıcı şeyler genelde yüzümüzdedirler. Yüz ilk dikkat edilen bölgemiz olduğundan diğer bölgelerimize göre daha sıkılırız bir şey olduğunda.

Bir sivilce bir siyah nokta epey bir sıkıcı olabilir. Rahatsız edici olabilir. Pratik çözümlerle üstesinden gelinebiliyor ama işte bazen biz elimiz ayağımız karışıyor misali gibi şeyler birden pahalı kremler jeller felan kullanmaya başlıyoruz yararlarını göremiyoruz daha da bir panik oluyoruz gibi kötü durumlar elbette bunlar. Ama işte zahmetli olması da bizim onu yapmamıza engel bir durum olabiliyor.

En iyisini değil de size yettiği kadarını bilmek ve ona göre davranmak ona göre kremler jeller değil de maskeler uygulamak en doğrusu diye düşünüyorum ben.

Kendi kullandığım yine bir maske. Benim burun çevremde genele sıklıkla rahatsız edici bir şekilde yaşadığım şeydir. Haftada 3 kere kadar bir şekilde yapıyorum genelde duruma bağlı olarak. Bir yere gitmeden evvel ya da ertesi gün bir yere gideceksem gibi kendim planlıyorum ve uyguluyorum.

Malzemelerim: Sadece süt ve pamuk. Bir nemlendirici kremimiz var.

Yapılışımız: Nemlendirici kremi yüzünüze güzelce uygulayın.

Teniniz temiz olmalı ama öncesinde su- sabun ile yıkanmış olmalı temiz duru olmalıdır.

Güzelce cildinize yayıp nemlendiricinizi yedirin. Ardından da pamuğa sütü batırın batırın ve siyah noktalarınızın üzerinde bastırarak bazı bazı pamukla dairesel hareketlerde masajlar uygulayın.

Hep sulu sütlü olmasına gerek yok. Nemlendirici sürdüğünüz için evvelinde zaten kaygan olacaktır.

Siz güzelce pamuk süt karışımı masajlarınıza devam edin. Bu maskeniz zamanla daha da güzel sonuçlar getirecek bir maskedir. Yüzünüz de parlaklık duruluk o sütün temizliği gelecektir.

Maskenizi uyguladıktan sonrada tekrar nemlendiricinizi sürmeniz gerek. Onun ardından da cildinizde beklemeli bir süre. Beklemesine en az 5 dakika da izin verdikten sonra yıkayabilirsiniz.

Zamanla değişikliği fark edeceksiniz. Sanki o sütün beyazlığı yüzünüzdeki siyah noktalara işliyor ve söküp alıyor.

Sitenin Meleği.