Evde Doğal Limonata Nasıl Yapılır ?

Yaz aylarında uzmanlar en çok tüketilmesi gereken içecek olarak limonatayı da öneriyor. Limonata hem limonun vermiş olduğu vitaminler hem de suyun verdiği minarelerle yaz aylarının bire bir içeceği. Kansere karşı da koruma kollama özelliği var. Bir alışverişe çıkmadan evvel dışarıdan geldikten sonra sporda spora yaptıktan sonra hararet kesmesi için mutlaka tüketilmelidir.

Çocuklara daha da dikkat etmek gerek. Onlarında iyi bir şekilde ve seviyede tüketmeleri gerekmektedir. Bünyeleri yaz aylarında sıcak olduğundan dolayı ve oyun oynarken su kaybını çok yaşadıklarından tüketmeliler. Eve geldiklerinde olabilir oyun sırasında oyun aralarında ferahlamak için içilmelidir.

Evinize gelen misafirlerinize de artık çay kahve değil limonata kek börek ya da kurabiyeler ikram etmelisiniz. Limonata yaz aylarını klâs içeceği haline gelmelidir.

Ve biz daha da önemini anlamalıyız. Nasıl ki artık günde 2 litre kadar su tüketmenin bedenimize cildimize iyi geldiğini sindirime yardımcı olduğunu biliyorsak bunu da öğrenmeliyiz.

Limonatayı genelde kendimiz yapmayı tercih etmeliyiz. Hazır olanlardan daha vitaminli daha doğal olabilmekte ve daha yararlı hale gelmektedir.

Taze olarak tüketilmesi demek çok yararlı olacağı anlamına da gelmektedir. Hazırlarken şekerini çok fazla kaçırmamaya dikkat edin.

İçine buz koyabilir ve daha da soğuk olmasını sağlayabilirsiniz. İkram ederken evdeki misafirlerinize de aynı şekilde buzlu sunabilirsiniz. Limonatanın yanında en güzel kurabiyeler gidecektir. Aniden bir misafiriniz geldiğinde bu ikiliyi kullanabilirsiniz.