10 Büyük Zayıflama Kuralıyla Zayıflama

10 Zayıflama kuralı deyince korkmasın gözünüz hanımlar. Kurallar genellikle uyması sıkıcı normlar olarak bilinir ancak bu vereceğim 10 püf noktası sizi sıkmayacak aksine daha zevkli ve kolay zayıflamanıza kapı aralayacak.

Zayıflama sürecini daha az sancılı ve çok daha az kısıtlamalı kılmak için :

1. Yemek planlamayı otomatikleştirin. Ne yiyeceğinizi vakitlice planlarsanız, son dakikada yapacağınız sağlıksız yemek seçimi riskini, en aza indirebilirsiniz.

2. Yulaf dosttur! Sabah bir fincan yulaf ezmesi yemek, öğleden sonra alelacele oburluk yapmanızı engelleyecektir.

3. Zeytin, somon ve ceviz gibi sağlıklı yağlar içeren yiyecekler, tatmin olmanıza yardım edecektir.

4. Öğün atlamak, vücudu yağ depolamaya yönelik, kazınma moduna geçirir. Böylelikle kalori yakımı da zorlaşır.

5. Fındık bir mucizedir. Bir avuç fındıkla kendinizi tok hissedersiniz. Farklı bir doku için, fındığı suda bekleterek yemeyi de deneyebilirsiniz.

6. Stres, midenizin kazınmasına ve yüksek kalori alacağınız yiyeceklere yönelmenize sebep olur. Stresle baş edebilmek için meditasyon tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

7. Kızarmış besinlere alışık olabilirsiniz. Ama ızgara, buğulama, haşlama, fırınlama ve buharda pişirme gibi birçok sağlıklı yemek pişirme şekilleri de mevcut.

8. Market alışverişinizi kısıtlı bir zamanda yapın. Listeniz hazır olsun, böylece işlenmiş gıdalar bölümüne sapma olasılığınız az olacaktır.

9. Susuzluğu açlıkla karıştırmayın. Açlık hissettiğinizde bir bardak su için ve gerçekten ne istediğinizi anlayın.

10. Dışarıda yemek eğlenceli olabilir, garsona ekmeği, karışık atıştırmalıkları, cips ve sosları getirmemesini söyleyin. Eğer açsanız, baştan çıkarılabilirsiniz.