3 Haftada Göbek Nasıl Eritilir ?

3 Haftada göbek nasıl eritilir ve karın nasıl dümdüz olur ? Özellikle yaz geldi ve tam da plaj zamanı. 3 hafta gibi kısa bir sürede siz de göbeğinizden kurtulmak istemez misiniz ? Bu yaza bomba gibi dümdüz bir karınla girmek için işte 3 haftada dümdüz göbekler programı ! Bu program sayesinde doğum sonrasında kalan göbeklerden de kurtulmak çok kolay hanımlar. Dümdüz ve fit bir göbek için daha ne bekliyorsunuz, haydi okuyun ve uygulayın !

Sadece 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgenizi inceltebilirsiniz.

Özellikle göbek-bel bölgenizi bu taktiklerle inceltin.
Sadece 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgenizi inceltebilirsiniz. İşte yapmanız gereken egzersizler;

Mekik hareketi

İşe sabah ve akşam ellişer kez mekik çekerek başlayabilirsiniz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Enseye koyulan bir sopa yardımıyla sağa ve sola dönerek yapılan bu hareket karnınızın yan tarafındaki kasların şekillenmesine ve göbeğinizin erimesine yardımcı olur.

Yan mekik

Yan kaslar ve bel kasları için belki de en yararlı hareket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaştırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol elinizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbirine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.

Kalça hareketi

Önce sol tarafınıza yan yatıp dizinizi hafifçe kırın. Sonra sağ bacağınızı yukarı aşağı doğru kaldırıp indirin. Bu sırada bacağınızı zorlamamaya dikkat edin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstünde dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40’ar kez yapmaya gayret edin. Kalça ve çevresindeki yağ dokusunu azaltır.

Yanlara esneme

Bu harekette önce hazır oldaki gibi dimdik duracaksınız. Sonra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiğiniz kadar, dikliğinizi bozmadan esneyeceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönmesi, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.

(vatan)