5 Adımda Harika Bacaklar ve Kalçalar

5 adımda yaza harika bacaklarla girmeye var mısınız hanımlar. Yaza sıkı ve diri kalçalarala girmek lazım. Şortlar,mayolar, bikiniler içinde kendinize güvenir biçimde durmak istiyorsanız iş başına.

Ölçüsüz ve yağlı kalçaları eritmek ve inceltmek için bunları yapalım.

Yaz dönemi geldi hanımlar.bikini,mayo ve şortların içinde pürüzsüz, sıksıkı ve gergin bacaklarınızın olmasını ister misiniz ? yani kısaca kusursuz bacaklara sahip olmaya ne dersiniz ?

sımsıkı ve kusursuz bacaklara sahip olmak için öncelikle beslenmenize dikkat etmelisiniz.bol miktarda su tüketmeli, meyve ağırlıklı beslenmeli, aşırı tuz tüketiminden ve sürekli oturmaktan kaçınmalısınız . ama beslenmek yetmez güzel bacaklar için o bölgeleri çalıştırmak da lazım !

Kalça çalıştırıcı haraketlerden örnekler :

1-ayakta durun. Kollarınızı ensenizde birleştirin. Sağ bacağınızı arkaya doğru kırın ve topuğunuzla kalçanıza değmeğe çalışın. Bu sırada vücudunuzun üst kısmı dik durmalı. Egzersizi önce yavaş, sonra hızlı hareketlerle 30 kez uygulayın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

2-ayakta durun. Kollarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Bacaklarınızı bükün, kalçanızı arkaya doğru çıkarın ve dizlerinizi birbirine yapıştırın. Şimdi, dizlerinizle sağ yöne doğru twist yapın. Bu hareketi uygularken kalçanızı bilinçli olarak kasın. Ardından aynı işlemi sol tarafa doğru uygulayın, kalçanızı kasın. Hareketi önce yavaş, ardından hızlı bir tempoyla uygulayın. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

3-sırtüstü uzanın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin.

Sağ bacağınızı göğsünüze doğru yaklaştırın. Sol bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kırarak ayağınızı zemine yerleştirin. Kalçanızı, sol bacağınızdan güç alarak, zemine değdirmeden yavaşça yukarı doğru kaldırın ve indirin. Egzersizi uygularken karnınızı iyice kasın.

4-Dik durun. Sandalyenin başını sıkıca kavrayın. Sağ bacağınızı hafifçe bükün. Sol bacağınızı arkaya doğru gerdikten sonra 5 kez yukarıya doğru alçalıp yükselin. Bu sırada vücudunuzu dik tutun. Sol ayağınızı zemine yerleştirin. Şimdi her iki bacağınızla bükülme hareketi uygulayın. Egzersizi 3 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

5-Bacaklarınızı dizlerinizden kırın, kollarınızı öne doğru uzatın. Kalçanızı, sanki bir yere oturmak istiyormuş gibi arkaya doğru çıkarın. Bavula temas etmeden durun ve bacaklarınızla yeniden doğrulun. Egzersizi uygularken vücudunuzun üst kısmı daima dik olmalı. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.