Adaçayıyla Detoks Zamanı Geldi !

adaçayıZayıflamak için arada bir detoks yapmak şart. Detoks vücudumuzu rahatlatır ve bizi hafifletir. Zaman zaman ödem atmalı, zaman zaman da detoks yapmalıyız. Böylece biriktirdiğimiz fazlalıkları kolayca atabilir ve formumuzu koruyabiliriz. Adaçayı bitkisi detoks denince akla gelen ilk bitkilerdendir. Adaçayı, vücudu rahatlatır, ödem attırır ve sindirim sistemi üzerinde son derece faydalıdır. Doğal ve aktardan alınmış olmalıdır.

Adaçayının faydaları: Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın olarak yetişen Adaçayı, güçlü antioksidan özelliğinin yanı sıra A, B ve C vitaminleri de içeren adaçayının özellikle dolaşım, sindirim sistemi ve hafıza üzerinde olumlu etkileri bulunuyor.

Terleme, ağız yarası, boğaz ağrısı veya menopoz belirtilerini azaltıcı etkisi olduğu bilinen adaçayı, detoks (vücudu zararlı maddelerden arındırma) kürlerinin vazgeçilmez bitki çayı.

Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış kuru yaprak, bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır ve üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak içilir. Taze bitki kullanılması durumunda 4-5 dakika demleme süresi yeterlidir.

adaçayı