Akdeniz Diyeti Dünyada En Popüler Diyet

Akdeniz Diyeti: Nedir

Bazı uzmanlar “Akdeniz diyeti” – bitkisel besinlerde ve zengin düşünün tekli doymamış yağ – ile uygulanan bir dünya diyeti diyor. Akdeniz diyetinin kalp sağlığı ve uzun ömür ile ilişkili olduğu düşünülmektedir. Bunun ötesinde, aynı zamanda mükemmel bir kilo kaybı planı sürece, yemek gibi olabilir aşırıya kaçmadan.

için İspanya Avrupa’da Akdeniz kıyı şeridinde uzanıyor Orta Doğu. Elli yıl önce, bilim adamları insanların bu yaşayan fark Bölgede sağlıklı ve canlı uzun yaşıyor, öncelikle nedeniyle ortaya çıkardı onların diyet ve yaşam tarzı. Akdeniz mutfağı bölgeye göre değişir ama büyük oranda sebze dayalı, meyve, zeytin, fasulye, kepekli tahıllar, zeytinyağı ve balık, birlikte biraz süt ve şarap ile. Ayrıca, Akdeniz yaşam tarzı yavaş yemek ve düzenli fiziksel aktivite içerir.

Akdeniz Diyeti: Ne yiyebilirsiniz

Tek bir “Akdeniz diyeti değil.” Bunun yerine, bir beslenme kalıbı’s balık tekli doymamış yağ (özellikle zeytinyağı bitkisel gıdalar,), ve sınırlı hayvansal ürünlerin miktar.

aşağıdaki gibi temel Akdeniz diyeti desen:

* Baklagiller: Eat günlük.
* Meyve: 2,5 bardak günlük.
* Sebzeler: 2 su bardağı günlük.
* Balık: iki haftalık daha fazla.
* Somun: Bir avuç günlük.
* Et kümes hayvanları: az 4 ons günlük.
* Süt ürünleri: düşük yağlı çeşidin 2 bardak günlük.
* Şarap: erkek 1 kadın için hizmet veren günlük, iki.
* Yağlar: Kullanım öncelikle yağlar tekli doymamış.
* Yumurta: az 4 hafta başına.

yeme Akdeniz tarzı benimsemesi için bazı ipuçları:

* senin ekmek, tahıllar için seçin tam tahıllar ve diğer nişastalar.
* Seç fındık, tohumlar, baklagiller, balık, az yağlı süt ve kümes hayvanları karşılamak için senin protein (siz de zaman zaman yağsız et içerebilir) ihtiyacı vardır.
* En önemlisi, ve trans yağların doymuş miktarını azaltmak için diyet. tereyağı veya margarin kullanımı zeytinyağı veya kanola yağı.
* Eğer alkol içmek, bir kadeh şarap gibi öğle yemeği ile zevk seçerseniz ve / veya akşam yemeği.

“Neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi mümkündür – domates sosu ile buharda makarna yemek ve otlar veya snapper bir ızgara parçası zeytinyağı ve taze drizzled kırık biber veya yeşil büyük bir salata, domates, bir Parmesan in, harap ve zeytinyağı ve limon bir çiseleme, “K. Dun Gifford, Oldways diyor Koruma Güven başkan. “Bilim adamları bu yemekleri rapor olarak sağlıklı onu yakalıyor. “