Akupuunktur Uygulaması Yapmak Zayıflatır Mı

İştahı ve acıkma hissini minimuma indirir. Akupunktur beyindeki hipotalamus bölgesinde bulunan noradrenalin seviyesini indirip, seratonin yani mutluluk hormonunun seviyesini yükseltir. Bu şekilde yiyerek değil, yemeden mutlu olmamızı sağlar.

2- Midede kazınma, yanma ve ekşimeyi önler. Kulaktan yapılan akupunktur, kulaktan mide ve bağırsaklara kadar gelen sinir uçlarını uyararak mide asidini azaltır. Kontrol altına alınan mide asidi sayesinde, rejime bağlı olarak boşalan midede herhangi bir problem olmuyor.

3- Az kalorili beslenmeye bağlı olarak oluşan halsizlik ve bitkinliği önlüyor. Aksine zinde ve enerjik olmamızı sağlıyor.

4- Akupunktur uygulaması esnasında; vücutta seratonin ve endorfin hormonlarının seviyesi yükselmektedir. Bu diyet yapan kişiye rahatlık verir.

Böylece kişide istediği her şeyi almamasından dolayı oluşan stres yaşanmaz. Sonuçta; kişi sakin ve huzurlu olur.

5- Metabolizmayı düzenleyici rolü vardır. Akupunktur tedavisi gören kişinin metabolizma hızı arttığı için diğer kişilere göre daha kolay kilo verir.

Bunların hepsi bir araya geldiğinde kişinin kilo vermemesi için hiçbir neden yoktur.

Akupunktur tedavisi haftada 1 veya 2 kez yapılır. Verebileceğiniz kilo miktarı yaşa, cinsiyete, ilaç kullanımına ve verilecek kiloya göre değişiklik gösterir.