Altın Çilek Meyvesi Kilo Verdirir Mi ?

Altın Çilek Meyvesi Kilo Verdirir Mi ? Benim gibi diyette olanların aklına gelen basit bir soru. Bu soruyu değişik kombinasyonlarla zenginleştirebiliriz. Yaz yaklaşırken altın çilek yesem zayıflar mıyım ? İyi de meyve yemek zayıflatıyor mu ki ? Zayıflamak için öncelikle aldığımız enerjiden çok verdiğimiz enerjinin oranı önemli sanırım. Çok enerji alıp çok enerji harcayanlar kilo almıyor mesela ama biz az da yesek kilo alabiliyoruz. Bunu temel nedeni zayıf metabolizma. Yani metabolizmamızın yavaş çalışması..Altın Çilek de metabolizma hızlandırıyormuş.

Ee o zaman metabolizmamız hızlanıyorsa, demek ki altın çilek zayıflamamıza da yardımcı oluyor. Zaten altın çilek meyvesi bol miktarda posa içeriyor. Posalı bir meyve olduğu için kabızlık sorununa da çözüm olabilir. Bol su eşliğinde tüketildiğinde bağırsak tembelliğine karşı çözüm olur diye düşünüyorum.

Bunun yanı sıra altın çileğin ödem attırıcı özelliği de bulunuyor. Ödemi hafife almayın. Ödem biriktiğinde olduğumuzdan daha şişkin ve kilolu görünüyoruz. Altın çilek vücutta biriken bu gereksiz suyun atılmasına yardımcı oluyor. Böylece de yine diyette bizim için zayıflamaya yardımcı etkisi oluyor.

Altın çilek meyvesi yerken ölçüye dikkat !

Çok zayıflayayım derken altın çileği çok kaçırmayın..

Altın çilek meyvesi yiyip faydasını gören varsa bu konu altına yazarsa çok memnun olurum. Ben ve merak eden bütün ziyaretçiler faydalanabilir..

Bilgeis..

“Altın Çilek Meyvesi Kilo Verdirir Mi ?” için bir yanıt

  1. evet sabah ac karnina yedim ve bagirsaklarim inanilmaz hareketlendi. bu kelimeleri zor yaziyorum=)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir