Altın Çilek Meyvesi Zayıflatır Mı ?

Altın çilek meyvesini yemek zayıflatır mı ? Altın çileği meyve olarak mı tüketelim yoksa altın çilek zayıflama ilaçlarını mı kullanalım ? Altın çilek meyvesi Başbakanla geldi gündeme. Aslında daha önceleri de bilinen ve faydaları her yerde övüle övüle bitirilemeyen bir meyveydi altın çilek. Saba Tümer de programında altın çilek meyvesi yediğini ve kilo vermeye faydası olduğunu ifade etmişti. Kilo vermek isteyen kadınlar da doğal olarak altın çilek meyvesine yöneldi. Altın çilek zayıflatıyor dedikoduları aldı başını yürüdü.

Peki altın çilek meyvesinin zayıflatma gibi bir özelliği var mı ? Altın çilek yiyerek zayıflanıyor mu ? Hiçbir meyve tek başına kilo verdirmez bunu biliyor musunuz ?

Altın çilek meyvesinin faydalarından söz edelim de kararı siz verin ve zayıflamak istiyorsanız öncelikle un, tuz ve margarinden uzak durun !

ALTIN ÇİLEK MEYVESİNİN SAĞLIĞIMIZ İÇİN FAYDALARICildi güneşin zararlı etkilerinden ve cilt kanserinden korumaya yardımcıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını düzenler.

Güney Amerika’da deri, şeker, kalp, verem ve idrar yolu hastalıklarında halk tarafından tedavi amacı ile sıkça kullanılan bir bitkidir.

İçeriğinde portakaldan daha fazla C vitamini vardır.

Potasyum içeriği açısından en zengin meyvedir.

Önemli miktarlarda karoten (Vitamin A 9 ) ve vitamin B içerir.

Olgun meyveleri daha yüksek miktarlarda beta karoten konsantrasyonu içerir.

Besin değerlerinin çok yüksek olması nedeniyle özellikle okul öncesi çocukların beslenmesi için tavsiye edilir.

İyi bir idrar söktürücüdür. Ödem atmak için faydalıdır. Vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur, altın çilek kandaki ürik asidi atar. Böylece Gut ve romatizma için çok yararlıdır .

Karındaki suyu boşaltır.Karaciğer şişliğini giderir.

“Altın Çilek Meyvesi Zayıflatır Mı ?” için bir yanıt

  1. ben ALTIN CILEK FORM SETINI kullandim faydasini gördüm ama tam bitirmeden attim ölduruomus . simdi de marketlerde satilanlarini almak isdiom tek meyvesi oda zayifladiomu kullanan warmi ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir